בחרו עמוד

עכבר ומקלדת הם חלק חשוב מהשימוש שלנו במחשב, והם צריכים להתאים לנו ולצרכים שלנו באופן אופטימלי, בעיקר אם אנחנו עובדים מול המחשב שעות ארוכות

אז איך בוחרים את הכלים האלו? על מה צריך להסתכל ומה אסור לפספס? כל הפרטים במדריך הבא!

איך בוחרים מקלדת

המקלדת שלנו היא חלק בלתי נפרד מחווית השימוש במחשב – מעבר לזה שבאמצעותה אנחנו מקלידים, היא גם מאפשרת לנו שימוש מהיר ויעיל יותר בתפעול של המחשב. מקלדות שונות זו מזו בפרמטרים שונים, והדבר הראשון שאתם צריכים לבחור הוא סוג המקלדת.

מעבר למקלדת הרגילה שכולנו מכירים, יש עוד כמה אופציות בשוק:

  • מקלדת אינטרנט – ישנן מקלדות אינטרנט, המאפשרות גישה ליישומי מולטימדיה, משרד ואינטרנט. כך תוכלו למצוא מקש גישה ישיר לדפדפן, למייל, לנגן המדיה וכדומה. אלו מקלדות מצוינות עבור משרדים ועבודה, שכן הן מייעלות את העבודה. 
  • מקלדת גיימרים – אם אתם גיימרים שמחפשים מקלדת שתסייע לכם במשחקים, שתדעו שיש מקלדות שמיועדות בדיוק לכם. מקלדות כאלו הן גדולות, עוצמתיות, וכוללות סט של מקשים לשיפור המשחק, כמו גלגלות, תאורת מקשים, חיבורים לאוזניות ומיקרופון ועוד. אם אתם לא גיימרים, אין לכם מה לחפש עם מקלדת כזו.
מקלדת אלחוטית בקרביץ
  • מקלדת ארגונומית – הקלדה אינסופית יכולה לגרום לבעיות בפרק כף היד, ולכן אם אתם מקלידים הרבה (בעבודה, למשל), מומלץ לבחור במקלדת ארגונומית שמסייעות לעבודה נוחה יותר לאורך זמן. המקלדות מאפשרות לידיים לעבוד בצורה יותר טבעית. 

איך בוחרים עכבר

לא פחות ממקלדת, גם העכבר הוא חלק חשוב מהשימוש במחשב. היום עכברים מגיעים במגוון עצום של סוגים ודגמים, כדי להתאים לכל המשתמשים בשוק ולכל השימושים השונים. אז איך תבחרו עכבר מבין כל המבחר? קודם כל, כדאי לבחור בסוג העכבר – כיום רובם המכריע שייכים לסוג אחד והוא עכבר לייזר.

עכבר לייזר הוא עכבר מתקדם יותר, עם מהירות תגובה גבוהה ומדויקת. גם קצב עיבוד התמונה בעכברים אלו הוא גובה יותר מבעכברים אופטים. 

על אף שעכברי לייזר הם עוצמתיים יותר, המשתמש ה"רגיל" לא ישים לב להבדל. מי שזקוק לרמות דיוק גבוהות מאוד הם בדרך כלל גרפיקאים או גיימרים. לעבודות משרד פשוטות ולעבודות בית, ניתן להסתפק גם בעכברים אופטיים, שהם זולים יותר.

עכבר לייזר בקרביץ

מעבר לסוג המנגנון, חשוב להסתכל גם על נוחות השימוש. עכברים משמשים אותנו לא מעט במהלך היום, ואנשים רבים מפתחים בעיות בפרק כף היד בעקבות השימוש בעכבר לא מותאם. לכן, כשבוחרים עכבר חדש חשוב מאוד להניח עליו את היד ולנסות אותו. אם אתם עובדים כל היום עם עכבר מומלץ לבחור בעכבר ארגונומי; לרוב קצת קשה להתרגל אליו כי הוא נראה מעט שונה, אך הוא בריא יותר לפרק כף היד.

אם אתם מחפשים עכבר לילדים, דעו שילדים בהתחלה קצת מסתבכים בשימוש בעכבר. מומלץ לבחור בעכברים קטנים וייעודיים לילדים כדי לעזור להם להתרגל לשימוש נכון בעכבר. 

מקלדת ועכבר חוטיים או אלחוטיים?

דבר נוסף שצריך לקחת בחשבון הוא האם אתם זקוקים לחוטי או אלחוטי. מקלדת חוטית ועכבר חוטי מתחברים באמצעות כבל למחשב, וכך מאפשרים עבודה חלקה בלי הפרעות בקליטה.

מקלדת אלחוטית ומעכבר אלחוטי מנותקים מהמחשב, וכך מאפשרים ניידות מקסימלית.

החיסרון הוא שהם יכולים לא לקלוט לפעמים, מעבר למרחק של  10 מטר וכן הבטריות יכולות להיגמר.

היתרון הוא שאתם יכולים לעבוד באופן גמיש מכל מקום כמעט…

חשבו האם אתם זקוקים לכלים אלחוטיים –

האם חשוב לכם שהם יהיו ניידים?

האם אתם מתכוונים להשתמש בהם מרחוק (למשל לטלוויזיה חכמה)? 

אולי אתם פשוטים שונאים חוטים? או אוהבים אלחוטי?

אם החלטתם ללכת על האופציות האלחוטיות, כדאי שתדעו שיש שני תקנים שצריך לקחת בחשבון לפני הבחירה:

  • תדר רדיו (RF): תקן אלחוטי שמחברים לחיבור USB רגיל ובאמצעותו המקלדת/עכבר קולטים שידור ממשדר המחובר למחשב. מאפשר טווח של כ-10 מטרים מכל זווית.
  • תקן בלוטות': תקן חדשני יותר וחסכוני בחשמל.  כאן טווח הפעולה הוא בין 10-100 מטרים(!) היום תקן זה פופולרי יותר. 

מקלדות ועכברים רק בקרביץ

בקרביץ תמצאו את כל הסוגים של מקלדות ועכברים לכל השימושים, מקלדת חוטית ומקלדת אלחוטית, עכברים לילדים ועוד בטווח של מחירים ובהתאמה מדויקת לצרכים שלכם!