בחרו עמוד

אין ספק כי אחת מהרכישות המשמעותיות ביותר לפני חזרה לבית הספר הינה רכישה של תיקי גב. מציאת תיק גב איכותי לילד הינה חיונית מאוד, וחייבים לבצע את הרכישה הזו בהתאמה לצרכים של הילד, ולמבנה הגוף שלו, בכדי שיוכל לעשות בו שימוש בצורה הטובה ביותר.

תיקי ג'נספורט

הצרכים של הילד, והדרישות מתיק הגב, יכולים להשתנות בהתאם לגילו של הילד ולמוסד החינוכי בו הוא נמצא. לדוגמא, ילדים מתחת לגיל 6 יצטרכו ברוב המקרים תיקי גן קטנים אשר ברוב המקרים מיועדים לאוכל ושתיה בלבד, ילדים גדולים יותר יהיו זקוקים לתיקים גדולים אשר בהם יוכלו לאחסן את כל הציוד לבית הספר, ובני נוער בשנים האחרונות בבית הספר יעדיפו ברוב המקרים תיק גב טרולי או תיקים זרוקים אופנתיים ולא ילקוטים כבדים.

התאמה של תיקים שונים עבור קבוצות גיל שונות

לא משנה מהי רמת הלימודים בה הילד נמצא, ישנם כמה דברים חשובים מאוד שחשוב לקחת בחשבון לפני שבוחרים עבורו ילקוט:

  • ילדים בגיל הרך – לילדים קטנים מספיקים תיקי גן קלים ונוחים לנשיאה. תיקים אלו מתאימים לרמה הלימודית של הילדים כי בגיל הרך הם לא צריכים לסחוב ספרים, מחברות וציוד לימודי כבד, לרוב התיק מיועד רק עבור ארוחת הבוקר שלהם.

בגילאים מעט יותר גדולים, כשהילד עדיין לא מספיק חזק לסחוב תיק גב, אך עדיין זקוק לציוד כבד יחסית ללימודיו, מומלץ לבחור בתיק עגלה, תיק אליו מחוברים גלגלים וכך הוא יכול לסחוב אותו באופן הרבה יותר קל ופשוט.

כמובן, בגילאים אלו חשוב לקחת בחשבון גם את עיצוב התיק אשר יכול להשפיע באופן משמעותי על מידת ההנאה של הילד מהתיק הנבחר.

  • ילדים בבית ספר יסודי – בגילאים של בית ספר יסודי ילדים זקוקים לתיק גדול יותר אשר בו יוכלו לאחסן את הספרים, המחברות וציוד הכתיבה שלהם. לכן, בגילאים אלו, בשל העובדה שהילדים עדיין אינם חסונים מספיק לסחוב תיקי גב כבדים, ניתן למצוא ביקוש רב מאוד לתיקים הכוללים גלגלים אותם ניתן לגרור על הרצפה, ממש כמו מזוודה.
  • ילדים ובני נוער בבתי ספר תיכוניים – בגיל זה הילדים כבר יכולים לסחוב תיקי גב כבדים ללא בעיה, ובגיל זה הם גם הופכים להיות הרבה יותר עצמאיים ורוצים להיות מעורבים בבחירת התיק שלהם לבית הספר.  לכן כדאי לשתף אותם בתהליך, ולתת להם אפשרות לבחור בעצמם את התיק (עם מגבלת תקציב, במידה ויש לכם כזו) וכך לגרום להם להתרגש יותר לקראת החזרה לבית הספר וליהנות מהתיק החדש שלהם למשך זמן רב.

בשל העובדה שאלו תיקים שאותם נושאים על הגב חשוב מאוד לבחור תיקים אורטופדים איכותיים אשר לא יפגעו בבריאות הגב של הילדים ויעניקו את התמיכה לה הם זקוקים בנשיאת כל הציוד לבית הספר. חשוב לדעת שקיים מגוון רחב של איכויות ומחירים בשוק כאשר התיקים הממותגים והנודעים הם אמנם יהיו יקרים יותר, אך ברוב המקרים האיכות שלהם הרבה יותר גבוהה והדבר שווה את ההוצאה הכספית הזו.

תיקי בית ספר – המדריך השלם מעודכן ל-2022>>>

דברים כלליים שכדאי לקחת בחשבון

באופן כללי, ילקוטים לילדים, בכל הגילאים, אמורים להיות קלים ולא להוסיף עומס על גבו של הילד, שכן שימוש ממושך בתיקים כבדים עלול לגרום לכאבים ובעיות ביציבה. בנוסף, כדאי לבחור תיקים עם חלוקה לתאים אשר מאפשרים לילדים לארגן את החפצים שלהם בצורה טובה, לחסוך זמן במציאת כל דבר ולשמור על כל מחברת וספר ללא בלאגן.

בקניית הילקוט כדאי לשתף את הילדים ולוודא שהם, אוהבים את התיק ונהנים ממנו, זו גם דרך נפלאה ללמד אותם על קבלת החלטות.

אתם יכולים להפוך את משימת מציאת תיק לבית ספר לילדים שלכם למשימה קלה ופשוטה מאוד, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לקבוע את הצרכים וההעדפות שלכם ושלו. לדוגמה, אם מבנה הגוף של הילד הוא רזה, חשוב לבחור ילקוט עם גלגלים שלא יצטרך לשאת משא כבד, וגם אם הילד מחפש ילקוט אופנתי וממותג, חשוב לוודא שהוא גם איכותי, עמיד ופונקציונלי, וכמובן, הכל תחת מחיר סביר ובהתאם ליכולות הכלכליות שלכם, אם כי חשוב לתת עדיפות לתיק איכותי על פני הוצאות אחרות לבית הספר, שכן הוא יכול ללוות את הילד במשך כמה שנים, ולשמור על בריאות הגב שלו.

למבחר ענק של כל תיקי בית ספר בקרביץ>>>