בחרו עמוד

בין אם אתם חובבי XBOX מושבעים לבין אם אתם גיימרים הדוקים בכללי, בטח יצא לכם להיתקל בגרסאות האחרונות שמייקרוסופט הוציאה לקונסולת הדגל שלה XBOX ONE אשר שוחררה כבר בשנת 2013. הגרסאות האחרונות של האקסבוקס הן ה-XBOX ONE S  שקיימת בשוק מזה שנתיים, וה- XBOX ONE X ששוחרר לפני פחות משנה.

אז בואו נעשה קצת סדר בהבדלים בין הגרסאות וננסה להבין האם שווה לכם לשדרג את הקונסולה הקיימת שלכם, ובאם אתם פשוט מחפשים לרכוש קונסולה חדשה נעזור לכם לבחור את הגרסא אשר הכי תואמת את צרכיכם.

למרות שה-XBOX ONE המקורי קיים בשוק מזה יותר מ-4 שנים, ברמת הביצועים הוא עדיין נותן פייט הוגן למתחרה העיקרי- הפלייסטיישן 4. המפרט של המכשיר כולל מעבד 8 ליבות המספק 1.75 ג'יגה-הרץ, מעבד גרפי בעל 853 מגה-הרץ וזכרון פנימי של 8 ג'יגה ראם.

קונסולות XBOX ONE

XBOX ONE S – איכות צפייה 4K

שחרור ה-XBOX ONE S  הביא איתו בשורה בעיקר בצפייה בשידור ה-4K אשר הולכת ותופסת תאוצה עם כניסת מכשירי הטלוויזיה התומכים באיכות שידור זו. לצורך כך מעבד הגרפי של ה- S קיבל תוספת כוח בדמות עוצמה גדולה (914 מגה-הרץ). מלבד תוספת זו קשה לאמוד על פערים משמעותיים בביצועי המכשיר. האקסבוקס ONE-S מגיע ב-3 גרסאות שונות- חצי טרה בייט, 1 טרה ו-2 טרה.

לכל קונסולות XBOX ONE באתר קרביץ>>>

את קפיצת המדרגה של מייקרוסופט נושא עמו ה-XBOX ONE X, אשר מגיע עם שדרוג מאוד רציני למפרט המכשיר בכל החזיתות. בראש ובראשונה המעבד של ה-X  קיבל תוספת כוח משמעותית בדמות 2.3 ג'יגה הרץ, אל מול 1.75 ג'יגה הרץ, במכשירים הקודמים, 12 ג'גה שלRAM  לעומת 8 בעבר, ושלל שדרוגים נוספים ביחידה הגרפית.

שיפורים אלה מעמידים את ה- ONE X מעל הגרסאות הקודמות כמו גם מול ה-PS4. הדבר נראה במיוחד במשחקים החדשים בריבוי הפרטים וזרימה חלקה יותר של המשחק. יש לציין כי את ה- XBOX X ניתן לרכוש אך ורק עם נפח של 1 טרה. בהחלט ניתן לומר שה-X הוא המכשיר המוביל בשוק הקונסולות היום מבחינת הביצועים גם אל מול ה-PS4 Pro שתומך גם הוא בטכנולוגיית ה-4K.

חווית צפייה – מה ההבדל בין גרסאות ה XBOX השונות?

אם כבר התחלנו לדבר על ה – 4K, ננסה להבין את ההבדלים בין 3 הגרסאות של האקסבוקס בגזרת חווית הצפייה. ה-ONE  המקורי תומך בשידור FULL HD- P1080 בלבד. אולי נכון לעכשיו זה עשוי לספק את רוב המשתמשים, אך לא בטוח שכך יהיה הדבר בעתיד הקרוב, שכן טכנולוגיית ה-4K נעשית פופולרית ונגישה יותר ויותר. ה- ONE S כבר מספק יכולות צפייה בטכנולוגיה החדשה.

המכשיר יודע להמיר משחקים ותוכן אשר משודר ב Full HD, ולהריץ אותו ב-4K, בהנחה שמכשיר הטלוויזיה תומך בו. כמובן שלא מדובר באיכות 4K אמיתית, אך בהחלט התמונה נראית יותר חדה מ- FHD. במקרה של ה-X מדובר כבר בסיפור אחר לגמרי. במידה ויש בבעלותכם מכשיר טלוויזיה התומך בטכנולוגיית ה- 4K, הקונסולה תדע להריץ משחקים ותוכן מדיה אחר בשידור 4K אמיתי ומרהיב, ואתם תזכו להנות מחוויית משחק שונה ממה שהכרתם עד כה.

XBOX – משחקים

בגזרת המשחקים, נכון לכרגע אין צפי למשחקים אשר יתאימו לגרסאות האחרונות של ה-ONE באופן בלעדי, כך שספריית המשחקים אינה מהווה סיבה לשדרג את מכשיר האקסבוקס הישן שלכם. בסופו של דבר ההחלטה של לקנות מכשיר חדש או לשדרג את המכשיר הישן צריכה לקום וליפול על יכולות ה-4K של המכשירים החדשים. באם יש בבעלותכם טלוויזיה התומכת בטכנולוגיה או שיש בכוונתכם לרכוש אחת בקרוב, הרי שבמקרה הזה המלצתנו היא לשדרג את הקונסולה הישנה שלכם ל- XBOX ONE X. באם אתם מרוצים ממה שה-XBOX שלכם מספק נכון לעכשיו, עדיף שתחסכו את הכסף ותרכשו כמה משחקים חדשים במקום.