בחרו עמוד

 קרביץ מציעים להתכונן מספיק זמן מראש עם הילדים ומסבירים על מה יש לשים דגש ברכישת הציוד לבית הספר.

רשימות: מומלץ להכין רשימה מסודרת יחד עם הילד, הכוללת את הציוד הדרוש לקראת החזרה ללימודים. לבדוק כמה מחברות וכלי כתיבה נשארו מהשנה שעברה, אילו כלי כתיבה אינם תקינים ועוד. לאחר שבודקים מה חסר מרכיבים את הרשימה. דאגו לבחור פריטים איכותיים שישמשו את הילד לאורך תקופה פן תמצאו עצמכם מחליפים את המלאי כמה פעמים בחודש. בנוסף , כלי כתיבה ארגונומיים מאוד חשובים בתחילת הדרך לאחיזה נכונה.

דאגו לוודא שכולם בטיחותיים ועברו את מבחן מכון התקנים בישראל. מומלץ להתחיל לעבוד על הרשימה כחודש לפני החזרה ללימודים כך שתוכלו להקדים את התקופה העמוסה בחנויות.

להלן רשימה מסודרת של הגורמים החשובים בחזרה לבית הספר:

  1. אווירת לימודים: החופש עומד להסתיים וזה הזמן לסדר את החדר, כך שתתקבל אווירה של לימודים וסביבה נוחה ונעימה. אחסנו משחקים שכבר אין בהם שימוש, סדרו את שולחן הכתיבה כך שיהיו כלי כתיבה, וודאו שהמחשב תקין וכו'. ככל שהחדר יהיה מסודר יותר כך תחושת המעבר משגרה של חופש למסגרת לימודית תהיה קלה יותר. ארגון ספרי הלימוד לשנה הבאה: כחודש לפני החזרה לביה"ס, כדאי להתחיל ולהתארגן לרכישת ספרים. מומלץ לפני כן לבדוק מה ניתן להשיג מהאחים והחברים ואילו ספרים צריך לקנות.
  2. עטיפת הספרים והמחברות: לאחר שהספרים מוכנים, ניתן לתכנן עם הילד יום יצירה שמטרתו קישוט הספרים והמחברות בדרכים מקוריות, מדבקות, סרטים, ניירות עטיפה, נצנצים וכו'.
  3. יומן תלמיד: לקניית יומן תלמיד לשנת הלימודים ישנה חשיבות רבה בלימודי הילד, בעיקר בגיל הרך. היומן עוזר לילד להכניס סדר ללימודיו ולחייו, לארגן את הלימודים ולחלק למטלות ואף משמש ככלי קשר בין המורה להורה. יומנים שונים לנוחות השימוש ניתן למצוא על המדפים בקרביץ. דו יומיים, יומיים , שבועיים, יומנים ממותגים לילדים ונוער. וכן למבוגרים.
  4. מערכת שעות: הכינו עם ילדכם מערכת שעות מסודרת ותלו אותה במקום בולט. כתבו במערכת השעות את השיעורים הצפויים בכל יום בשבוע. כמו כן, תוכלו להוסיף למערכת השעות פעילויות וחוגים של הילד לאחר בית הספר. מערכת שעות כזו תסייע לילדכם בהבנת סדר היום שלו.
  5. בחרו את הילקוט הנכון: ישנם סוגים ודגמים רבים של ילקוטים: אורתופדי, טרולי, ממותג, צבעוני ועוד.. חשוב לבחור את הילקוט אשר יתאים בדיוק לצרכי ילדיכם- לפי משקל וגובה הילד, כאשר מומלץ שהילקוט לא יהיה נמוך מתחת לקו המותניים ולא יעלה על גובה השכמות. כמו כן, יש לשים לב לחלוקת התאים בילקוט ולוודא כי הוא מכיל מס' תאים המאפשרים חלוקת עומס ובכך חלוקה טובה יותר של המשקל. בנוסף, כדאי לבחור ילקוט עם כיסוי נגד גשם אשר יגן עליו מפני חדירת מים בימי החורף ותא טרמי לאחסון מזון.
  6. סידור הילקוט: לאחר שסיימתם את הקניות של כל הציוד, מומלץ לסדר את הילקוט ביחד עם ילדיכם. כך, תוכלו להפנות את תשומת ליבו לכל התאים שבילקוט ומה כדאי לשים בכל תא. לדוגמא: קלסר או ספר כבד מומלץ לשים בגב הילקוט, מקום לבקבוק שתייה ומזון וכד'.
  7. קלמרים: סידור כלי הכתיבה בקלמר חשוב מאוד במהלך הכתיבה בכיתה. תנו לכך דגש בחלוקת התאים בקלמר. דאגו לתת לטושים תא מלא ולבתא השני עפרונות ומחקים. ניתן להשיג בקרביץ קלמרים ממותגים וכן קלמרים גנרים עם תא אחד או שני תאים לנוחותכם. תרגול: כדאי לערוך חזרה על חומר הלימוד בעיקר בחשבון, ולרענן את זיכרונם של הילדים לקראת חזרתם לספסל הלימודים.

בקרביץ תמצאו ציוד איכותי ומקצועי לקראת החזרה לבית הספר, מכלי כתיבה פשוטים ומחשבונים ועד מדפסות איכותיות, כסאות ארגונומיים ונוחים וכל מה שאתם זקוקים לו כדי לצלוח את המבחנים בציונים גבוהים ולעבור את השנה בשלום!

שתהיה קניה נעימה וחופשה מהנה!