בחרו עמוד

הבחירה בתיקי בית ספר לילדים היא אחת הבחירת החשובות ביותר לקראת שנת לימודים חדשה

מעבר לזה שמדובר על הפריט שהוא כנראה הכי יקר ברשימת ה"חזרה לבית הספר" שלכם, מדובר גם על הפריט הכי קריטי: הוא משפיע על בריאות הגב, הילדים חייבים לאהוב אותו שכן הם הולכים איתו יום יום, והוא חייב להיות נוח ולאפשר חלוקה וסדר בין כל הציוד. 

בגלל החשיבות שלו, חשוב להבין איך לבחור את תיק הגב בצורה נכונה, כך שיענה על כל הסעיפים החשובים. המדריך הבא יעזור לכם לבחור את תיק הגב המושלם עבור ילדיכם! 

התאמת התיק לגב הילדים

אחד החלקים הכי חשובים בבחירת תיקי בית ספר הוא איכות תיק הגב. הילדים שלנו סוחבים את התיק הזה הרבה זמן בכל יום, ולכן צריך לוודא שהוא מותאם להם ושומר על בריאות הגב והגוף.

ישנם תיקים בעלי מבנה גב אורטופדי, ששומרים על גב הילדים גם כשהתיק כבד וכשהם הולכים איתו הרבה זמן, ולכן תמיד מומלץ לבחור בתיק כזה. כך או כך, עדיף לא לתת לילדים לסחוב על כתפיהם משקל הגבוה מ-10-15 אחוז ממשקל גופם. 

רצועות מרופדות ורחבות

חלק חשוב נוסף מהסעיף הוא לבדוק שרצועות התיק מרופדות כך שלילדים יהיה נוח לשאת את תיק הגב על הכתפיים, וכן שהריפוד יגן על הכתפיים מלחץ עודף. כמו כן, מומלץ לבדוק שרצועות התיק רחבות ומתכווננות, על מנת שתוכלו להתאים אותם לגוף הילד באופן אופטימלי ושההצמדה לגב תהיה מיטבית – כך חלוקת העומס תתפזר באופן אחיד לאורך כל עמוד השדרה; רצועות לא מסודרות כראוי יכולות ליצור לחץ על הגב התחתון. התיק צריך לשבת מעט מעל המותניים ושתי הרצועות צריכות להיות שוות באורכן.

מקום לספרים וציוד כתיבה

מומלץ לקנות תיק קל משקל, אבל וודאו שהוא לא קטן מדי – שימו לב שיש מקום לכל הספרים, הקלסרים והמחברות שהילדים יצטרכו לקחת איתם, וכן מקום לכלי כתיבה, קלמר, יומן וכדומה. ילדים צריכים לקחת איתם לא מעט דברים לבית הספר, ועל הדרך לשמור על סדר, ולכן מומלץ לבחור בתיקי בית ספר עם תאים רבים ומקומות אחסון בגדלים שונים. שימו לב שיש מקום לבקבוק, רוכסן קטן לפריטים כמו עט, מחדד, מפתחות וכדומה, תא גדול לקלסרים וחוברות.. ולכיתות הנמוכות, תא ייעודי לקופסאות האוכל. 

איכות תיק הגב

כשאתם בוחרים תיקי בית ספר, אל תשכחו להסתכל על איכות התיק – העיפו מבט על התפרים (הימנעו מרכישת תיקים עם תפירה חובבנית, הם לא יחזיקו הרבה זמן), וכן בדקו שהרוכסנים עבים ועובדים כראוי, שהבד איכותי ולא דק מדי וכן כדאי גם לבדוק האם התיק עמיד לגשם ורטיבות. תמיד מומלץ לבדוק גם את האחריות שניתנת לתיק, והאם ישנו שירות תיקונים. בסופו של דבר אתם רוצים שהתיק יחזיק הרבה זמן, ולא תצטרכו להחליף תיק באמצע השנה. אנו ממליצים לכם לרכוש תיקים מהמותגים המובילים ומהמותגי הבית של קרביץ, אשר עוברים בדיקות איכות קפדניות ומקצועיות שלנו. 

אופנתיות וצבעוניות

תיקי בית ספר הם כבר מזמן חלק מה"סטייל" של הילד בבית הספר, ולכן חשוב שתבחרו תיק שהוא עצמו אוהב, שכן הוא זה שיילך איתו יום אחר יום. המבחר והמגוון של תיקי בית ספר הינו עצום – ישנם תיקים בכל הצבעים והסגנונות, עם דמויות מוכרות מסדרות וסרטים אהובים, דוגמאות שונות ומעניינות, תיקים חלקים  ועוד. אם הילד/ה מחפשים תיק יותר מקורי, תמיד אפשר לקנות תיק גב איכותי, ולשדרג אותו עם פאצ'ים.

גיל וכיתה של הילד

מעבר לכל הסעיפים החשובים הנ"ל, שימו לב גם להתאמת התיק לגיל ולכיתה של הילד – תיק גן הוא שונה מהותית מתיק בית ספר לכיתה א'-ב', ותיק לכיתה א-ב' הוא לא כמו התיק הדרוש לכיתה ז'-ח'. בעוד תיק לגן צריך להיות קטן ועם מקום בעיקר לבקבוק מים וקופסת אוכל, תיק לכיתות הנמוכות צריך להיות גדול עם תאים רבים ועם מקום לכל הספרים והמחברות. תיק לכיתות הגבוהות יותר יכול דווקא להיות קטן יותר – לרוב, אין צורך בכל כך הרבה פריטים בגילאים הגדולים, והחשיבות הגבוהה ניתנת בעיקר לסטייל של התיק. 

תיק גב איכותי ואופנתי לשנה מושלמת!

למרות שיש הרבה פרמטרים לשקול,  באתר שלנו ובעזרת השירות של מוכרנים בסניפים תוכלו למצוא את התיק המושלם שישמח גם אתכם וגם את ילדיכם.

בקרביץ תמצאו מבחר תיקים איכותיים ובריאותיים מכל הסגנונות, הגדלים והמחירים!