בחרו עמוד

סורק הוא חלק חשוב מהעבודה המשרדית, והופך את העבודה ליעילה ופשוטה יותר

אחרי שהחלטתם שאתם צריכים סורק, חשוב לדעת שיש הבדל בין הסורקים השונים. 
לכן, כמו בכל פעם שבוחרים ציוד היקפי וציוד משרדי חדש למשרד, יש לקחת בחשבון את הצרכים שלכם ולבחור את הסורק הטוב ביותר למטרה! 

סוגים שונים של סורקים – מהם הצרכים שלכם? 

אתם אולי חושבים שכל הסורקים עושים אותו הדבר – הם לוקחים את המסמך ויוצרים קובץ דיגיטלי שלו – אבל יש הבדלים גדולים בין הדגמים השונים ואתם צריכים להבין בדיוק מה אתם רוצים מהסורק האידאלי שלכם. אלו הסוגים העיקריים של סורקים: 

  • למשתמשים הקאז'ואליים – ה-Flatbed Scanner: זהו הסוג המוכר, וסורקים כאלו מתאימים למשתמשים קז'ואליים – ביתיים או משרדיים. מניחים את המסמך על שכבת זכוכית שטוחה וגדולה, סוגרים את המכסה, וסורקים. באמצעות מכשיר זה ניתן לסרוק תמונות, מסמכים וכדומה; הוא קטן, אלגנטי ומגיע במחירים סבירים. 
  • למשרדים – ה-Sheet-fed: אם מדובר על משרד עסוק הדורש סריקה של הרבה מאוד מסמכים, הסורק מהסעיף הקודם פשוט לא מתאים – מהסיבה הפשוטה שצריך להכניס מסמך אחרי מסמך, דבר שנמשך זמן ארוך ומתיש. הסורק מהסוג הזה יכול לסרוק קבוצה גדולה של מסמכים בקלות ובמהירות, בלי שתצטרכו להתעסק בו. כשבוחרים סורק כזה, חשוב להסתכל על המהירות, קלות השימוש והרזולוציה. 
  • למי שמטייל – סורק נייד: אופציה שלישית היא אופציה ניידת, שמתאימה יותר לאנשי עסקים או לאנשים שמטיילים הרבה וזקוקים לסורק צמוד צמוד אליהם. מדובר על סורקים קטנים מאוד, הפועלים על בטריות נטענות, עם רזולוציה סבירה ושימוש פשוט שיאפשר לכם לסרוק בכל הזדמנות. הם יכולים לסרוק למכשיר שנמצא קרוב באמצעות וויפי, או פשוט לשלוח את המסמך לכונן חיצוני. 
סורק למשרד
  • הכל ביחד: אופציה רביעית היא הסורקים שמגיעים גם עם מדפסת, פקס, מכונת צילום וכדומה – ממש משרד קטן במכשיר אחד. ניתן למצוא אותם בדרך כלל במשרדים, הם נמכרים יחסית בזול וכן תופסים פחות מקום. ובכל זאת, אם אתם זקוקים לסורק איכותי ויעיל, מומלץ להימנע מהבחירה זו; בדרך כלל הם איטיים יותר, לא מאפשרים לסרוק קבוצה גדולה של מסמכים, באיכות נמוכה יותר ולרוב לא יחזיקו זמן רב. 

תכונות נוספות של סורקים

מעבר לסוג הסורק, יש לקחת בחשבון גם תכונות ופיצ'רים אחרים לפני הבחירה בסורק המתאים ביותר עבורכם.

ישנן כמה תכונות חשובות:

  • רזולוציה: הרזולוציה משפיעה על איכות המסמך הסרוק. ככל שהיא גבוהה יותר, זה אומר שישנם יותר פיקסלים בכל מסמך, וכך התוצאה איכותית יותר. לרוב, 600dpi זה בסדר, אבל אם אתם מחפשים איכות גבוהה למסמכים ולתמונות, כדאי למצוא רזולוציה גבוהה יותר. 
  • מהירות: מהירות גם היא יכולה להיות קריטית בבחירה. אם אתם מחפשים מכשיר כדי לסרוק מסמכים "פה ושם" המהירות פחות חשובה, אך בסריקה של מסמכים רבים למהירות יש חשיבות גדולה. בדקו כמה עמודים פר דקה המכשיר יכול לסרוק.
  • שני צדדים: ישנם סורקים שיכולים לסרוק משני הצדדים, מבלי שתצטרכו להפוך את העמוד. אם האופציה הזו נראית לכם חשובה, כדאי לחפש אותה במכשיר הבא שלכם כדי להקל על העבודה. 
  • חיבור לענן: פיצ'ר פופולרי נוסף שכדאי לשקול הוא חיבור לענן. היום יותר ויותר סורקים מאפשרים לשמור את המסמכים והמידע דרך ענן, וכך לייעל את העבודה ולהפוך אותה למהירה ופשוטה יותר.
  • גודל: כדאי להסתכל גם על הגודל המקסימלי של העמוד שניתן לסרוק – אם אתם מחפשים לסרוק מסמכים רגילים (A4) אין בעיה, אבל אם אתם זקוקים לסריקה של מסמכים גדולים יותר, שימו לב שהוא יכול לעמוד במשימה. 

מחיר ואחריות

כמו בכל בחירה של ציוד משרדי חדש ויקר, יש להסתכל על האחריות ואיך ממשים את האחריות הזו במידה שישנה תקלה במכשיר.

לאחר מכן יש להשוות בין המחירים השונים בהתאם לדגמים ולצרכים שלכם – ככל שתזדקקו למכשיר משוכלל יותר שכולל פיצ'רים רבים ובעל רזולוציה ומהירות גבוהות, המחיר יעלה. 

סורקים איכותיים לכל הצרכים

כשאתם מחפשים לקנות סורק חדש, חשוב לקנות ממקום אמין ומקצועי שיסייע לכם לבחור את הסורק המתאים ביותר לצרכים השונים שלכם.

בקרביץ מחכה לכם מבחר סורקים איכותיים ממותגים מובילים, ואנחנו נשמח לעמוד לרשותכם!