בחרו עמוד

אוזניות אלחוטיות או חוטיות? במה לבחור?

בין אם אתם עושים ספורט, נוסעים כל יום באוטובוס או סתם נהנים לשמוע מוזיקה בבית מול המחשב, כנראה שנתקלתם בשלב כלשהו בשאלה של איזה אוזניות לרכוש לצרכים שלכם. ההחלטה הראשונה אשר עלינו לקבל היא לבחור את סוג האוזניות הרצוי. האם לקנות אוזניות קשת או אוזניות כפתור, או אולי בכלל ללכת על אוזניות אלחוטיות.

אוזניות כפתור, אשר נתפסות בתוך האוזן מאופיינות במשקל קל, נוחות נשיאה, ויכולת לבודד את רעשי הסביבה. אוזניות אלה מיועדות לאנשים אשר נמצאים הרבה בתנועה- בין אם מדובר בפעילות גופנית או בנסיעות תכופות בתחבורה ציבורית לעבודה.

אוזניות אלחוטיות True Wireless ANC Jabra Elite 75T

אוזניות הקשת לעומת זאת, יותר כבדות ותופסות לא מעט מקום בתיק. בדרך כלל אוזניות אלה יציעו איכות סאונד טובה יותר מאוזניות הכפתור, אך מחירן יהיה יקר יותר בהתאם. יתרה מכך, אוזניות קשת פחות נוחות אם אתם מתכוונים לענוד את אותן תוך כדי תנועה מרובה.

לאנשים אשר מבלים את רוב היום בתנועה ומחוברים לטלפון או למחשב הנייד רצוי לקחת בחשבון גם את האוזניות האלחוטיות, מוצר אשר הולך ותופס תאוצה בשוק. גם כאן ישנו מגוון רב של אוזניות בעלי איכויות ומאפיינים שונים, כגון אורך חיי סוללה, טווח מהמכשיר ואיכות שמע.

כמובן שיש להתייחס גם לסגנון המוזיקה אותו אתם נוהגים לשמוע, שכן אוזניות שונות מתאימות לסוגי מוזיקה שונים. את זה כמובן תוכלי לראות מתוך סקירות שנעשה או לנסות את האוזניות בעצמכם.

דבר נוסף שחשוב לשים לב אליו זה סינון רעשים – תכונה אשר לעתים מתבלבלת עם ביטול רעשים. אוזניות אשר מציעות ביטול רעשים, יודעות לזהות רעשים חיצוניים ולשדר את המוזיקה על גל המנוגד לסביבה. הדבר מאפשר ביטול משמעותי של רעשי הרקע. אוזניות אלה לרוב יותר יקרות ומצריכות טעינה נפרדת. סינון רעשים לעומת זאת, מתייחס ליכולת האוזניות לחסום את הרעש החיצוני ע"י איטום האוזן, ובכך משאיר את רעשי הסביבה מחוץ לאוזן ואת המוזיקה המתנגנת בפנים.

אוזניות חוטיות JLab Studio On Ear כחול

דבר נוסף שחשוב לשים לב אליו הוא טווח התדרים (Frequency range). מומלץ לבדוק את הטווח לפני שאתם רוכשים את האוזניות, שכן טווח רחב יותר יאפשר שמיעה של מגוון רחב יותר של אלמנטים מוזיקליים. לרוב, טווח של בין 10 ל-25,000 הרץ אמור להספיק.

אל תשכחו לעשות בחינה מעמיקה אודות האוזניות שאתם מעוניינים בהם.

ראשית קראו סקירות על האוזניות ברשת. ישנן המון כתבות וסקירות וידאו כמעט לכל דגם. אם אהבתם את מה שראיתם, לכו להתנסות בהם בעצמכן. חשוב לנסות את האוזניות לפחות כ-15 דקות כדי להבין אם הן אכן נוחות בשימוש ממושך.

בפרק זמן קצר יהיה קשה להבין את הנוחות של האוזניות בפועל. מומלץ לנסות את האוזניות עם המוזיקה אותה אתם מתכוונים לשמוע ביומיום, שכן כאמור לא כל אוזניה מתאימה לכל סגנון מוזיקה.

לכל המגוון הענק של האוזניות באתר קרביץ>>>