בחרו עמוד

הדפים למדפסת או דפי הצילום, נפוצים במיוחד ומלווים אותנו בבית ובמשרד וניתן לומר שמדובר באחד הפריטים הנצרכים מכלל הציוד למשרד אך מה אתם באמת יודעים עליהם? האם כל הדפים זהים ואם כן אז מדוע יש כל כך הרבה סוגים ולמה קיימים הבדלים במחירים?

החלטנו להרים את הכפפה ולהסביר באופן ברור את ההבדלים בין סוגי הנייר והדפים למדפסת ולעזור לכם להחליט איזה סוג לרכוש ולהציע דרך פשוטה לחסוך במחיר – במיוחד אם אתם רוכשים ציוד משרדי על בסיס קבוע.

חבילות נייר להדפסה

סוגי ניירות ודפים למדפסות

ראשית, יש הבדל בין סוגי הדפים למדפסות. ההבדלים באים לידי ביטוי בגודל (A3, A4 וכו) ובעוד פרמטרים כמו משקל, עובי, מהירות ספיגת הדיו ואפילו גוון. לפניכם הסוגים העיקריים של דפים להדפסה וצילום:

נייר למדפסת הזרקת דיו

מדפסות דיו נפוצות במיוחד בשימוש ביתי. מדובר במוצר זול באופן יחסי שמתאים למגוון שימושים – החל מהדפסת מסמכים ועד להדפסת תמונות אם כי כאשר מעוניינים להדפיס תמונות ברזולוציה סבירה ומעלה, יש צורך להיעזר בדפים מיוחדים שנרחיב עליהם בהמשך.

נייר למדפסת לייזר

מדפסת לייזר בשונה ממדפסת דיו משמשת בעיקר (אך לא רק) במשרדים ובעסקים. יתרונות ברורים של מהירות הדפסה, עלות הדפסה לעמוד ואורך חיים, הפכו את מדפסות הלייזר למוצר של קבע כמעט בכל משרד. הניירות למדפסת הלייזר מותאמים במיוחד להדפסות מרובות באופן מהיר.

נייר מט

מדובר באחד הסוגים הנפוצים מכיוון שהוא מתאים לכל משימות ההדפסה היומיומיות.

נייר המט מצופה בחומר לבן שמאפשר לדיו להיספג ולהתייבש במהירות ולכן הוא מהווה פתרון מעולה להדפסה מהירה בלי לחשוש מנזילות דיו או מריחות שנוצרו בעקבות אחיזה בדף שזה עתה יצא מן המדפסת.

לבן בוהק

ניירות בגוון לבן בוהק הם בעלי מרקם חלק במיוחד – מה שהופך אותם למתאימים מאוד להדפסה דו צדדית איכותית. בהירות הנייר מבטיחה שניתן להדפיס את שני הצדדים מבלי שהדיו שבצד אחד יופיע בצד השני.

נייר פוטו מבריק

נייר פוטו משמש להדפסת תמונות מכיוון שיש לו את היכולת לייצר צבעים מבריקים ותמונות חדות. המשטח המבריק סופג את הדיו ויוצר תמונות הרבה יותר בהירות ויפות ביחס למה שניתן לקבל משימוש בנייר מט.

ניירות מיוחדים

ישנם עוד סוגי ניירות להדפסות בשכיחות נמוכה כמו דפים עבים לכרטיסי ביקור וכיוצא בזה אך מדובר במוצרי נישה שהשימוש בהם נעשה לעיתים מאוד רחוקות אם בכלל.

דפים למדפסת קרביץ

מידות הדפים – מה אומרת המידה על הניירות?

מרבית ההדפסות נעשות על דפים מסוג A וסביר להניח שאתם כבר מכירים את גודל ה-A4 המוכר ואולי גם את ה-A3 אך כדאי לדעת שמידות הדפים להדפסה מגיעות ב-10 מידות שונות! החל מ-A1 ועד ל-A10.

חשוב להבין שבמידות דפים למדפסת, ככל שהמספר נמוך, כך המידות גדולות יותר.

משמע דף A3 יהיה גדול יותר מדפי A4. כדי לעשות סדר ולהסביר על המידות במונחים פשוטים, ריכזנו את הגודל של כל סוגי הדפים מסוג A בטבלה הבאה:

A4 או A3 – ההבדלים בקצרה

מידה גובה X רוחב (במילימטרים) גובה X רוחב (באינץ')
A1  594 x 841מ"מ 23.4 x 33.1 אינץ'
A2  420 x 594מ"מ 16.5 x 23.4 אינץ'
A3  297 x 420מ"מ 11.7 x 16.5 אינץ'
A4  210 x 297מ"מ 8.3 x 11.7 אינץ'
A5  148 x 210מ"מ 5.8 x 8.3 אינץ'
A6 105 x 148 מ"מ 4.1 x 5.8 אינץ'
A7 74 x 105 מ"מ 2.9 x 4.1 אינץ'
A8 52 x 74 מ"מ 2.0 x 2.9 אינץ'
A9  37 x 52מ"מ 1.5 x 2.0 אינץ'
A10  26 x 37מ"מ 1.0 x 1.5 אינץ'
טבלת סוגי גדלים למדפסת

נייר A4 הוא הנפוץ ביותר להדפסה ולצילום. הוא מגיע במשקלים רבים עם מספר ציפויים שונים.

דפי ה-A3 לעומת זאת, גדולים מ-A4 פי 2 ומסייעים להדפסת מסמכים שצריכים "לעשות רושם" מבחינה וויזואלית או על מנת להדפיס סרטוטים מסוגים שונים. חשוב לציין שמדפסות המסוגלות להדפיס בגודל A3 לרוב יתמכו גם בהדפסת דפי A4.

שאר המידות (הקטנות והגדולות יותר) משמשות  במגוון מקרים – החל מהדפסת פליירים ועד להדפסת פוסטרים וכרזות.

כיצד להוזיל את העלויות ברכישת דפים למדפסת?

אם אתם רוכשים חבילת דפים פעם בכמה שבועות לשימוש ביתי, כנראה שחיסכון בעלויות לא יהיה כל כך משמעותי עבורכם.

לעומת זאת, אם אתם רוכשים ציוד משרדי על בסיס קבוע, אתם בוודאי כבר יודעים שהוצאות עבור נייר להדפסה ולצילום מהווה חלק נכבד מהתקציב וכל הוזלה עשויה להתברר כמשמעותית במיוחד לאורך זמן.

רכשו בכמות מרוכזת

ברור שאם רוכשים נייר למדפסת בכמות מרוכזת, ניתן להוזיל את המחיר. באתר 'קרביץ' אתם לא צריכים לרכוש משטחים של דפים ותוכלו למצוא ניירות מעולים להדפסה במחיר זול כבר ברכישה של 5 חבילות בלבד!

לא צריך מותג – צריך איכות

נייר ממותג או נייר ממוחזר? האמת שזה לא ממש משנה כל עוד האיכות גבוהה, התוצאה טובה והמחיר זול.

רכשו את סוג הנייר שמתאים לצורך שלכם מתוך מחשבה רציונלית כך שמצד אחד תקבלו התאמה מושלמת לסוג ההדפסה ומצד שני תוכלו להוזיל את העלויות.

לחצו כאן לרכישת מגוון ניירות ודפים למדפסת באתר 'קרביץ'.