בחרו עמוד

בחירה מחשב נייד היא לא פשוטה – מדובר על מוצר יקר שראוי שיחזיק לפחות מספר שנים, ויש הרבה דברים שצריך לשקול לפני הקניה

אז איך קונים את המחשב הנייד המושלם לצרכים שלכם?

המדריך הבא יסייע לכם עם כמה טיפים מנצחים!

צרכי המחשב – בית או עבודה?

רגע לפני שאנחנו צוללים לתוך כל הפרמטרים הטכניים, חשוב להבין מה הצרכים שלכם. אם אתם מחפשים מחשב ביתי פשוט, באמצעותו תוכלו לצפות בסרטים ובסדרות, לגלוש באינטרנט ולהשתמש ב-WORD, אתם לא צריכים מחשב משוכלל ויקר מדי.

מחשב נייד "15.6 HP Pavilion Gaming

לעומת זאת, אם אתם מחפשים מחשב נייד לעבודה וצריכים להפעיל עליו תוכנות כבדות, או אולי אתם גיימרים שמחפשים מחשב שיתמודד עם משחקים כבדים, חשוב לבחור במחשב חזק ועוצמתי מספיק. אתם צריכים לחשוב גם על גודל המחשב – האם הוא נשאר כל הזמן בבית, או שאתם מתכוונים לקחת אותו ממקום למקום ו"לטייל" איתו? זה ישפיע על משקל המחשב וגודל המסך. 

אם המחשב הוא עבור הילדים, חשוב שהוא יהיה קל ונוח, ויאפשר להם להשתמש בכל התכונות הפשוטות. אלא אם הם מתכנתים צעירים או גיימרים משופשפים, אין צורך במחשב עצמתי ויקר מדי, וקחו בחשבון שהוא עלול ליפול להם לא מעט!

גודל מסך – כמה חשוב לנו בשיקולים?

גודל המסך הוא חשוב בבחירת מחשב נייד. ישנם גדלים מקובלים שונים:

  • 10-12 אינץ' – המסכים הקטנים ביותר. אם אתם נוסעים הרבה, הולכים עם המחשב ממקום למקום, נמצאים בהרבה טיסות וכדומה, הוא כנראה גודל המסך המומלץ עבורכם.
  • 13-14 אינץ' – גודל מעולה למחשב נייד. הוא נוח לעבודה, עם מסך מספיק גדול, אך עדיין נוח לנשיאה ממקום למקום. הוא הבחירה האידיאלית של מרבית האנשים, שכן הוא הפשרה בין הגודל לנוחות.
  • 15 ומעלה אינץ' – אלו כבר מחשבים ניידים גדולים, שמתפקדים פחות או יותר כמו מחשב שולחני רגיל. לרוב לא נושאים אותם ממקום למקום וכן משקלם גדול משמעותית מהאפשרויות האחרות. הם מומלצים בעיקר למחשבי עבודה ולגיימרים, בהנחה שהמחשבים נשארים באותו המקום. 

זיכרון פנימי – כמה שיותר או כמה שמהיר יותר?

כשמדברים על כונן פנימי, חשוב לבחור בכונן SSD. כונן SSD הוא כונן מהיר ואמין, בעוד כוננים שאינם SSD הם איטיים ומסורבלים. גם אחרי שבחרתם בכונן SSD, אתם צריכים לבחור את הנפח שלו – ישנם גדלים שונים, מ-120GB ועד טרה-בייט שלם. לרוב, אין צורך בהרבה יותר מ-256GB.

המדריך לתיק גב אולטימטיבי למחשב הנייד>>>

זיכרון RAM – במה זה תלוי?

זיכרון אחר שצריך לקחת בחשבון הוא זיכרון העבודה – RAM. הזיכרון הזה מחזיק נתונים לזמן קצר, וכל המידע עליו נמחק עם כיבוי המחשב. לגלישה באינטרנט ותו לא, ניתן להספיק ב-4GB, אך רוב המשתמשים יזדקקו ל-8GB כדי להימנע מבאגים וקפיצות במחשב.

אם אתם זקוקים לתוכנות כבדות, עדיף ללכת על 16GB ומעלה. 

פיצ'רים חדשניים 

ישנם כמה פיצ'רים מקובלים היום שאפשר למצוא במחשבים רבים, אך אתם צריכים לבדוק אם אתם זקוקים להם. פיצ'ר אחד הוא מסך מגע.

היום מחשבים רבים מגיעים עם אופציית מסך מגע, ואתם צריכים לשקול האם אתם זקוקים לפיצ'ר הזה. בגדול, כשיש מחשב, עכבר ומקלדת, אין ממש צורך במסך מגע. פיצ'ר נוסף הוא מחשב מתקפל שהופך גם לטאבלט; גם כאן, חשבו האם באמת תשתמשו בפיצ'ר הזה, או שהוא סתם יעלה את מחיר המחשב. 

מחירים ואחריות

שאלת השאלות היא מה התקציב שלנו. היום מחשבים ניידים מגיעים בטווח גדול מאוד(!) של מחירים, ולכן אתם חייבים קודם כל לענות על כל הפרמטרים הנ"ל כדי להבין את טווח המחירים המתאים לכם.

תמיד מומלץ לבחור מותג איכותי שהוכיח את עצמו, ועדיף לשלם עוד קצת יותר בשביל מחשב איכותי מאשר מחשב שהוא זול אך חלש. בסופו של דבר מחשב נייד צריך להיות מהיר, נוח ולהחזיק זמן ארוך, ולא רק מחשב שיעשה את העבודה ויוציא מכם את הנשמה.

מעבר למחיר, שימו לב לאחריות. כמה זמן האחריות, מה היא מכסה, איך משתמשים בה וכדומה. אי אפשר לדעת מה יקרה למחשב שלכם, ולכן אל תתפשרו על אחריות נוחה ופשוטה למימוש. 

מחשבים ניידים בקרביץ

עדיין לא בטוחים איזה מחשב נייד מתאים לכם? בקרביץ תמצאו מגוון גדול של מחשבים ניידים, נייחים וטאבלטים לכל השימושים, בכל הגדלים ושל המותגים המובילים. נשמח לעמוד לרשותכם ולעזור לכם לבחור את המחשב המושלם עבורכם!