בחרו עמוד

קלסרים ופתרונות תיוק אחרים מהווים את אחד מאבני הבסיס להתנהלות מסודרת בלימודים ובעבודה, שמייעלים את הזמן ומאפשרים להתנהל באופן מהיר ונוח.

[יחד עם זאת כדי להפיק את המרב ממגוון המוצרים, חשוב להכיר אותם ואת ההבדלים ביניהם. לפניכם המדריך שיעשה לכם סדר פעם אחת ולתמיד ויסביר לכם על סוגי קלסרים ופתרונות תיוק שכדאי לכם להכיר ושיכולים לשדרג את אופן העבודה שלכם בצורה משמעותית.

סוגי קלסרים וההבדלים השונים ביניהם

קלסרים נחשבים לאחד מפתרונות התיוק הנפוצים הן בשימוש ביתי/לימודים והן בשימוש עסקי ומדובר באחד המוצרים שאף רשימת ציוד משרדי אינה מושלמת בלעדיה.

למרות שקלסרים מגיעים במגוון עצום של גדלים, סוגים ומידות, ניתן לחלק אותם לשתי קבוצות עיקריות. האחת היא קלסרי טבעות והשנייה קלסרי מנוף. ההבדל בין שתי הקבוצות הוא במנגנון המכני שאחראי על תיוק הדפים.

בעוד שקלסר טבעות מורכב מטבעות קפיציות שנפתחות ונסגרות בעזרת כוח האצבעות של המשתמש, קלסרי מנוף מכילים מנגנות מכני שמורכב מסוגרים הרבה יותר גדולים שנפתחים ונסגרים באופן נוח וקל באמצעות ידית מנוף.

לאור ההבדלים בין שני סוגי המנגנונים, קלסר טבעות מתאים לתיוק כמות מוגבלת למדי של דפים ומסמכים לעומת קלסר משרדי שיכול להכיל עשרות עד מאות דפים באופן נוח ובלי שום בעיה.

הבדל נוסף בין סוגי הקלסרים בא לידי ביטוי במידות שלהם וגם כאן, לקלסרי המנוף המשרדיים יש יתרון בולט של מגוון רחב של מידות הן בגובה – להתאמה למגוון סוגי ניירות והן מבחינת הרוחב שמצביע על כמות מסמכים שניתן לתייק או במילים אחרות – כמה מקום יש בקלסר.

לדוגמה, קלסר משרדי גב 4 יהיה כזה שמידת הגב שלו היא 4 סנטימטרים בעוד שקלסר גב 10 יהיה גדול יותר ביותר מפי 2 (10 סנטימטרים) ויוכל להתמודד עם כמות הרבה יותר גדולה של דפים ומסמכים.

קלסר טבעות יהיה מוגבל יותר מבחינת כמות הדפים שיוכל להכיל מעצם קיומו של מנגנון הפעלה (טבעות) שמוגבל בגודל שלו ולכן השוני בין קלסרי הטבעות יבוא לידי ביטוי בעיקר בגודל הדפים (A4, A3 וכיוצא בזה) לעומת קלסרי המנוף שההבדלים באים כאמור לידי ביטוי הן בגודל הדפים והן בגודל הגב שלהם (כמות הדפים).

קלסר צבעוני
קלסר מאתר 'קרביץ'

טיפים לרכישת קלסרים

מדובר באביזר מאוד חיוני בכל משרד ולכל תלמיד או סטודנט ולכן חשוב לבחור את הקלסר כך שיוכל לענות על המטרה באופן המיטבי. בנוסף, אין להתפשר על איכות הקלסר והמנגנון שבו וחשוב לבחור במוצרים איכותיים שיוכלו לשמש אתכם לאורך זמן רב.

בבחירת קלסרים טבעתיים לשימוש ביתי, חשוב לתת את הדעת בעיקר לגודל הדף שצריך לתייק וכן למראה החיצוני. בהנחה שהקלסר מיועד לתלמיד, ישנה חשיבות מאוד גבוהה לעיצוב ולהדפס שעל גביו אך אצל סטודנטים לעומת זאת הבחירה בדרך כלל תהיה הרבה יותר רגועה ותסתכם בקלסרים חלקים.

בחירת קלסר עם מנוף כבר הרבה יותר מורכבת וצריכה להתייחס אל הגודל של הגב והמחיר. גודל הגב צריך להיקבע על פי הצורך שלכם וכמות המסמכים שאתם צריכים לתייק בכל מסמך.

מאחר שמדובר במוצר צריכה בסיסי בכל משרד, חשוב לתת את הדעת גם למחיר ליחידה. אנו ממליצים לרכוש חבילת קלסרים משרדיים בגודל הרצוי וכך להוריד את המחיר ליחידה באופן משמעותי. תוכלו למצוא דילים ומבצעים באתר 'קרביץ'.

אמצעי תיוק נוספים

לצד הקלסרים המוכרים כל כך, ישנם אמצעי תיוק נוספים שמתאימים לצרכים ולמסמכים שונים. לפניכם סקירה של העיקריים שבהם – כולם מופיעים בקטגוריית תיוק ואחסון באתר 'קרביץ'.

תיקיות

תיקיות גומי
תיקיות גומי – ניתן להשיג בקרביץ

תיקיות מגיעות בשלל גוונים וסוגים כשהצורך שהן באות לתת עליו מענה הוא לאגד מסמכים וניירת באופן נוח – בדרך כלל בלי אפשרות מובנית לנווט בתוך תוכנו – בניגוד לסדרנים עליהם נרחיב בהמשך.

תיקיות עשויות משלל חומרים כגון קרטון ולפלסטיק ומכילות מנגנוני סגירה ועיצובים שונים שמתאימים לתיוק מסמכים מסוג, כמות וגודל נייר משתנים.

חוצצים

חוצצים מהווים את אחד מאמצעי העזר לתיוק הנפוצים והם אלה שמאפשרים למיין ולסדר מסמכים ודפים בקלסרים ותיקיות ולנווט בהם באופן מהיר.

החוצצים מגיעים בחבילות שונות שההבדל העיקרי הוא הגודל, כמות החוצצים לחבילה, הצבעים וכן חומר הגלם שממנו הם עשויים – קרטון או פלסטיק.

שמרדפים

שמרדפים צבעוניים
שמרדפים צבעוניים באתר קרביץ

שמרדפים נקראים גם ניילוניות ומשמשים לתיוק של דפים (בדרך כלל A4) באופן עצמאי או בתוך קלסרים – הודות לחורים מובנים שהם מכילים בשוליים שלהם (מבטלים את הצורך בחירור של הדפים).

ההבדלים בשמרדפים השונים באים לידי ביטוי בעובי הניילון (ניילון עבה יהיה מן הסתם עמיד יותר וישמור על המסמכים טוב יותר מפני קמטים ולכלוך) וכן במראה החיצוני כשחלקם מגיעים עם שוליים לבנים וחלקם עם שוליים צבעוניים – דבר שיכול לייעל את הסדר והניווט בין המסמכים השונים.

סדרנים ואוגדנים

סדרנים ואוגדנים מאפשרים לסדר מחברות ומסמכים באופן נוח. האוגדנים למחברות כשמם כן הם – מאפשרים לסדר מחברות באופן נוח ויעיל – בלי קיפולים ובלי לכלוך. האוגדנים משמשים במרבית המקרים תלמידים בבית ספר וניתן לרכוש אותם במגוון צבעים ועיצובים. הסדרנים לעומת זאת מאגדים בתוכם ניירות ודפים בגדלים שונים ובאופן מסודר שמקל את ההתמצאות בהם (אין צורך בחוצצים).

מגשים ומגירות

סט מגשים למשרד
סט מגשים למשרד

כל מי שעובד במשרד יודע שלא כל המסמכים צריכים או יכולים להיות סגורים בתיקיה באיזה ארון ויש כאלה שצריכים להיות נגישים באופן מיידי.

קבלות, מסמכים לטיפול, וכיוצא בזה יכולים להיות מרוכזים בצורה מסודרת במגשים ומגירות משרדיות על שולחן העבודה כך שכל מסמך יהיה נגיש בקלות ובמהירות.

מדובר בפריטים מודולריים (אתם יכולים להרכיב כמה יחד) אשר מגיעים בשלל של סוגים, חומרי גלם ומידות כך שאין ספק שתמצאו בדיוק מאת מה שיתאים לצרכים שלכם.

את כל פתרונות התיוק שנסקרו תוכלו למצוא באתר 'קרביץ' במחירים משתלמים עם אפשרות למשלוח מהיר לבית או למשרד.