בחרו עמוד

העלות הגבוהה של הדיו או הטונר של המדפסת שלכם מכבידה עליכם? אם כן, הנה כמה טיפים שיסייעו לכם לחסוך בעליות ההדפסה שלכם באופן משמעותי.

התלונות הנפוצות ביותר של לקוחות על המדפסות השונות הינן תלונות הנוגעות לעלויות הדיו או הטונר. עבור אנשים אשר מבצעים עבודות הדפסה רבות העלויות של הדיו יכולות להיות יקרות מאוד, ולכן במאמר זה תוכלו למצוא 8 טיפים אשר יסייעו לכם לעשות שימוש לזמן רב יותר בדיו שלכם ולהפחית את עלויות ההדפסה בצורה משמעותית.

אם כמה מהטיפים הללו נראים לכם מובנים מאליו, התעלמו מהם ותודו על כך שאתם כבר על המסלול הנכון לחיסכון בעלויות ההדפסה שלכם.

1. רכשו מדפסת עם עלויות הדפסה נמוכות לעמוד

כיום אתם יכולים למצוא מדפסות רבות אשר המחיר שלהן זול במיוחד, אך כאשר מגיעים להדפסות עצמן רואים שעלויות ההדפסה שלהן גבוהות מאוד ולכן לטווח ארוך המחיר הזול הזה כלל אינו משתלם.

לרוב, מדפסות לייזר מוצעות במחירים גבוהים יותר ממדפסות הזרקת דיו, אך יחד עם זאת עלויות ההדפסה של מדפסות הלייזר נמוכות יותר ממדפסות הזרקת דיו, ולכן חשוב לבחור מדפסת על פי כמויות ההדפסה שלכם, אם אתם מבצעים הדפסות רבות, כדאי להשקיע יותר ברכישה של מדפסת לייזר.

אם אתם מבצעים עבודות הדפסה קטנות יותר, מדפסת הזרקת דיו תתאים לכם יותר, שכן עלויות מחסניות הדיו שלה נמוכות יותר (ומתאימות לכמויות קטנות של הדפסות).

2. הדפיסו את מוצרי השיווק שלכם בבית

מדפסות לייזר צבעוניות מסוגלות לבצע עבודות הדפסה של גרפיקה, תמונות ו/או טקסט באיכות גבוהה, ולכן יכולות לאפשר לכם לחסוך בעלויות של הדפסות חומרים שיווקיים בבית דפוס חיצוני. לכן, עבור בעלי עסקים ומשרדים השקעה במדפסת כזו יכולה להיות הרבה יותר משתלמת ולאפשר חיסכון משמעותי בעלויות ונוחות הדפסה של חומרי שיווק שונים 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, על פי הצרכים שלכם.

3. רכשו מדפסת עם הדפסה אוטומטית דו צדדית – והשתמשו בפונקציה הזו

כיום רוב המדפסות המוצעות לעסקים מציעות אופציה של הדפסות דו צדדיות באופן אוטומטי, כך שאתם יכולים להדפיס משני צדדיו של הנייר באופן קל ופשוט. אופציה זו ידידותית לסביבה וחוסכת בצורה משמעותית בנייר בעת ההדפסה, מה שיכול להפחית את ההוצאות שלכם על נייר כמעט בחצי.

חשוב מאוד לזכור לשנות את ההגדרה להדפסה דו צדדית כאשר משתמשים באופציה הזו, ולקחת בחשבון כי הדפסה בצורה כזו תהיה איטית יותר.

4. הפעילו שיקול דעת לפני ההדפסה

אתם יכולים לחסוך בצורה משמעותית מאוד בעלויות ההדפסה שלכם אם תדפיסו רק את מה שאתם באמת צריכים. למה להדפיס 4 עמודי פירוט של חשבון הבנק במקום את השורה הסופית או 242 הערות אשר מגיעות בהמשך מאמר שאתם רוצים לקרוא? האם אתם באמת זקוקים לתוכן שאתם מדפיסים על נייר, או שמא קריאה שלו על מסך המחשב יכולה להספיק?

בנוסף, אל תדפיסו לפני שאתם בודקים את התצוגה המתאימה. דפים רבים, בייחוד עמודי אינטרנט, נראים באופן שונה לחלוטין על עמודים לפני הדפסה, ופעמים רבות הם כוללים שטחים ריקים רבים שתוכלו לצמצם לפני ההדפסה וכך לחסוך במספר העמודים שאתם מדפיסים.

5. בדקו את הגדרות התוכנה או מנהל ההתקן של המדפסת

רוב המדפסות מגיעות עם ממשק ידידותי למשתמש אשר מאפשר לכם לעבור על הפונקציות השונות של המדפסת ולהתאים אותן לצרכים שלכם. התוכנה של המדפסת מאפשר לכם לשנות את ההגדרות באופן אוטומטי ולהתאים אותן לצרכים שלכם. בכדי להגיע להגדרות המדפסת לשינוי “העדפות הדפסה” בצעו את השלבים הבאים:

היכנסו דרך תפריט “התחל” אל “התקנים ומדפסות”
• עמדו עם העכבר על סמל המדפסת והקישו על הכפתור הימני בעכבר
• בתפריט שנפתח בחרו “העדפות הדפסה”
• כעת שנו את ההגדרות על פי הצרכים שלכם

6. דיו מותאם יכול לחסוך לכם כסף – אבל יש לזה מחיר

כיום ניתן למצוא יצרנים רבים המציעים ראשי דיו חליפיים מותאמים – מחסניות דיו אשר מתאימות למדפסות שונות, או טונרים ממוחזרים, ומוצעים במחירים הרבה יותר נמוכים מאשר ראשי דיו מקוריים. למרות כי ברכישת מחסנית הדיו אתם יכולים לראות חיסכון משמעותי מאוד בעלויות לעומת עלויות של טונרים מקוריים, לעיתים רבות שימוש בדיו מותאם יכול ליצור לכם בעיות רבות כמו הדפסות לא איכותיות מספיק, צורך בניקוי של חריצי הדיו לעיתים תכופות ועוד.

אם אתם עדיין מתעקשים על רכישה של דיו מותאם, בדקו היטב את היצרן ממנו אתם מבצעים את הרכישה ונסו למצוא המלצות של משתמשים אחרים על המוצרים שלו.

7. היו סקפטיים לגבי אזהרות על תכולת דיו נמוכה במחסנית

לרוב, התראה על תכולת דיו נמוכה במחסנית מופיעה זמן רב לפני שהדיו עומד להיגמר. לכן, כשאתם מקבלים את ההתראה הזו רכשו ראשי דיו חדשים, אך אל תחליפו את הישנים עדיין, עד שהמדפסת תראה שהדיו באמת נגמר. עם הזמן תוכלו ללמוד כמה הדפסות אתם יכולים לבצע מהרגע שבו מופיעה ההתראה ועד שהדיו באמת נגמר, ולבצע רכישות בהתאם לכך.

8. שמרו על הדיו או הטונר שלכם ובדקו תאריך תפוגה

שימוש במחסניות דיו ישנות יכול לגרות להתפרקות של חלקים שונים או סתימה של החריצים מהם יוצא הדיו. לכן, כשאתם רוכשים דיו בדקו את תאריך התפוגה הרשום על האריזה.

בנוסף, אם אתם מבצעים מעט עבודות הדפסה, אל תרכשו מחסניות גדולות, ייתכן מאוד שהן יתיישנו ולא תספיקו לעשות שימוש בכל הדיו שבהן לפני שהוא מתיישן ולא מאפשר הדפסה תקינה. בנוסף, טונר לייזר אשר יושב במקום זמן רב מתחיל ליזול על הנייר ולצאת בצורה לא אחידה אשר תפגום באיכות ההדפסה שלכם.