בחרו עמוד

נציג כאן את סיפורם האישי של העצמאיים ופרילנסרים, על העבודה שלהם ומה עוזרם להם לעמוד במשימות, החל מתוכנות וגדג'טים, מחברות וציוד היקפי ועד הטיפים האישיים להצלחה וניהול העסק.

והיום:
שמרית – אשת קריאייטיב, ברנדינג, תוכן וסושיאל מדיה
נשואה + 3 בנים, ותק של 14 שנים במשרדי פרסום מהמובילים בישראל, בתפקידים שונים כמו: ארטית בכירה, מנהלת סטודיו ומנהלת קריאייטיב ללקוחות ריטייל. גרה בחולון.

שמרית, ספרי לנו במה את מתעסקת ביום יום שלך בעבודה?

אני מתעסקת לרוב בתכנון קריאייטיב ותוכן ללקוחות שלי, בחלק מהזמן אני מעצבת את התוצרים בעצמי או מנחה את אחת מהעובדות שלי לגביהם. אני מתעסקת המון בניהול הלקוחות שלי, בפגישות, ביוזמות חדשניות ויצירתיות מולם, מתעסקת בחיבורים אשר יכולים להיות רלוונטיים עבור הלקוחות שלי יחד עם מותגים אחרים. בנוסף, חלק מהיום מוקדש לבירוקרטיה ותכנון לו״ז אשר תואם את הצרכים המשפחתיים שלי.

מי את בהשכלתך?

בוגרת תואר בעיצוב ותקשורת חזותית ממכללת גליל מערבי ובוגרת תואר ראשון במדעי החברה.

איך מתחיל ואיך נגמר היום שלך?

היום שלי מתחיל בארוחת בוקר עם הילדים שלי, פיזורם למסגרות (כשיש כאלה) וממשיך בקפה בבית או בדרך לפגישה. היום שלי יכול להיגמר לפעמים ממש מאוחר ויכול להיגמר סביב השעה 16:00 עם האיסוף של הילדים מהמסגרות.

איך את מנהלת את היום שלך?
יש לך שיטות מיוחדות לניהול משימות? ניסיתי המון שיטות ותמיד חזרתי למחברת הפשוטה וכתב היד, היו לי את כל הכלים והתנסיתי בהם אבל בסוף לא הרגשתי שזה תורם לי. הכי עובד לי כרגע זה whatsapp business שם מצאתי דרך להפסיק להתעקש עם לקוחות על שליחת מיילים ופשוט לסמן משימות בתוך האפליקציה בעזרת תוויות, וכמובן שגם המיילים שלי מחולקים בצורה מסודרת לפי משימות.

תספרי לנו איך נראה מקום העבודה שלך?
מקום העבודה שלי כרגע הוא חדר נוסף שנמצא בתוך הבית שלי שאותו שדרגתי לחדר עבודה משוכלל, יש בו שולחן באורך 2 מטר עם 2 מחשבים עליו וכל הציוד הנדרש לביצוע המשימות.

מקום העבודה של שמרית

באילו "ברזלים" – חומרה את משתמשת בעבודה?
יש לי macbook pro 15״, בנוסף מחשב שולחני imac 27״ עם שלל הארדיסקים לשמירה וגיבוי של החומרים. + לפגישות אלך עם macbook air או עם ipad pro , תלוי בסוג הפגישה.

wow !!! ועדיין נשאל, האם יש לך חלום לשדרג משהו מהחומרה שלך?
תמיד, זה רצון של מעצבים תמיד.

באילו תוכנות את משתמש ברוב הזמן?
רוב תוכנות adobe ולאחרונה צירפתי את אופיס (כי אין ברירה)

יש תוכנות או גדג'טים שאת לא רואה את עצמך בלעדיהם?
רוב מה שאני משתמשת בו הוא קיומי לעסק שלי. הדבר שממש שינה לי את שיטת העבודה, לעצמי, ללקוחות שלי ולעבודה מרחוק ומכמה יישומים זה dropbox הוא מרכז לי בענן את כל העבודה, מסנכרן אותה בין המכשירים ובין האנשים שבחרתי לשתף אותם.

ומה לגבי יישומונים בסמארטפון?
אז גם כאן, אפליקצית dropbox מסתנכרנת גם בסמארטפון באופן מלא.

האם את משתמשת בנייר וכלי כתיבה בעבודה?
כן, עדיין רושמת משימות במחברת ותמיד דואגת להשתדרג במחברות יפות ומעוצבות.

מקום עבודה של שמרית
מקום העבודה של שמרית

ציוד משרדי אחר?
כמעצבת וכחובבת נייר באופן כללי, כל ציוד משרדי באשר הוא מעניין אותי ואני דואגת להתחדש תמיד ממש כמו באופנה.

יש לך תחביב? ואם כן, יש לך זמן בשבילו?
לבשל, שילבתי את הצורך באוכל ואת התחביב שלי למה שאני עושה קבוע בכל יום שישי, במסירות ובנחישות אני משלבת בין צבעים לטעמים גם באוכל.

האם תרצי להמליץ על ספר, סרט או משהו אחר לקוראים שרוצים להצליח במקצוע?
חוץ מאוטוביוגרפיות אני לא ממש קוראת בשנים האחרונות, גם לא ממש רואה סרטים, לא ממש מאמינה שאפשר לראות סרט או ספר ולהצליח בעקבותיו, כן מאמינה בנחישות ובעבודה קשה.

אתרים שאת ממליצה לכל העוסקים במקצוע?
כל דבר בעל חזות ויזואלית ככל שיהיה יכול לתת השראה למעצבים: רחוב, מוזיאון, ספר, רק צריך להרים את הראש מהטלפון ומגלים דברים מאוד מעניינים במרחב הציבורי ובסביבה הקרובה אפילו.


אם ברצונכם לקחת חלק בפרוייקט ולהופיע באחת הכתבות מהסדרה – שלחו לנו מייל לכתובת:
[email protected]