בחרו עמוד

מאז שהקורונה פרצה לחיינו, הרבה אנשים מחפשים תחביבים חדשים שיוכלו לעשות בנוחות של הבית, ואחד התחביבים שצובר תאוצה הוא ציור. לציור יש תועלות רבות לנפש, ומדובר על פעילות מרגיעה, יצירתית, שפותחת את הראש ואף ידועה כמפיגה מתחים ותורמת לאופטימיות ומחשבה חיובית, שזה בדיוק מה שכולנו צריכים בתקופה הזו!

אם החלטתם גם אתם לנסות לעשות עבודות יצירה ואומנות ואתם מתחילים את צעדיכם הראשונים בתחום, ענינו עבורכם לכמה מהשאלות הכי נפוצות של ציירים מתחילים – מאילו חומרי יצירה אתם צריכים לקנות ועד איך מקבלים רעיונות לציור לעבודות יצירה חדשות!

ראשית, הכירו את סוגי הצבעים לאומנות

ישנם הרבה חומרי יצירה לציור. אלו הם הצבעים לאומנות העיקריים:
צבעי מים – צבעי מים הם צבעים בהירים ועדינים, שמערבים שימוש במים ובפלטת צבעי מים. ניתן להשתמש בצבעי מים על גבי מצעים רבים כמו קרטון, קיר, בד וניירות עבים. אחד היתרונות של צבעי מים הוא האפשרות לצייר ברמות שקיפות שונות.


צבעי שמן – צבעי שמן, כשמם כן הם, הם פיגמנטים המעורבבים בתוך שמני ייבוש. צבעי שמן הם צבעים עמוקים ויפים, וכאשר עובדים איתם משתמשים בעיקר בבד או בקנבס. ציור בצבעי שמן הוא ציור בשכבות – מתחילים בשכבת הבסיס, ומוסיפים עוד ועוד שכבה. ציור שמן מפורסם הוא המונה ליזה.
אקריליק – אקריליק הוא חומר שמתייבש במהירות, ומגיע בשפופרת או בצנצנת עמוקה. מדובר על חומר קל מאוד לשימוש – ניתן למרוח אקריליק כמעט על כל משטח, הוא מתייבש מהר ומזכיר צבע שמן בתוצאה שלו.

עפרונות – אם אתם רוצים ללכת על משהו בסיסי יותר, ניתן פשוט להשתמש בעפרון או בעפרונות צבעוניים לעבודות רישום מדויקות ומרשימות. חומרי יצירה הדרושים לעבודה כזו הם פשוט עפרונות וכן נייר או פנקס.

איך בוחרים סוג צבע?

למעשה, אין סוג של צבע שמתאים יותר או פחות למתחילים. הסתכלו על ציורים שונים שנעשו על ידי כל אחד מסוגי הצבעים האלו, ובחרו את זה שמוצא חן בעיניכם ביותר ואותו תרצו לנסות בעצמכם. לאחר שבחרתם את הסוג הנכון, זה הזמן לרכוש חומרי יצירה – צבעים שונים, מברשות מתאימות וכן סוגי מצעי ציור המתאימים לסוג צבע שבחרתם.

ציורים למתחילים – איך מתחילים את הציור הראשון?

רגע לפני שאתם יוצרים את יצירת האומנות הבאה, נסו דווקא לחקות ציורים קיימים. אפשר ללמוד המון מהעתקה של ציורים – אפילו של ציירים מפורסמים, כמו דה וינצ'י – וכך לשפר את הטכניקות שלכם.

האם צריך כן ציור?

לא בהכרח. אפשר להתחיל לצייר פשוט על שולחן, אך אם יש ברשותכם כן ציור שווה לנסות ולהשתמש בו. שימו לב, התחושה בשימוש בכן ציור היא קצת מוזרה בהתחלה – שכן מציירים בעמידה. השימוש בכן מומלץ בעיקר אם אתם מציירים ציורים גדולים וכן על מנת לראות את הציור מפרספקטיבה נכונה.

כיצד לקבל רעיונות לציור?

אחרי שכבר התנסתם עם הצבעים ועם הציורים ואתם מוכנים לצאת לדרך, הגיע הזמן לחשוב על רעיונות משלכם. אלו יכולים להיות דברים מופשטים לגמרי או דברים קונקרטיים.

אם אין לכם רעיונות בראש אתם יכולים לנסות ולצייר תמונות שצילמתם, או אפילו לצייר את מה שאתם רואים מבעד לחלון או מהסלון שלכם, וכן את בני המשפחה. כל אובייקט הוא אפשרות לציור, ולכן מדובר על אומנות שלא נגמרת ויכולה להעסיק אתכם שעות ארוכות!

מעוניינים להתחיל לצייר? נשמח ללכת אתכם יד ביד!

בקרביץ, הרשת המובילה לציוד משרדי וחומרי יצירה, תמצאו את כל מה שאתם צריכים כדי להתחיל לצייר – כל סוגי הצבעים, הבדים והמברשות. אתם מוזמנים להציץ בקטלוג שלנו, לבחור את חומרי היצירה המתאימים ולקבל אותם במשלוח ישיר עד אליכם!