בחרו עמוד

כמעט כל הורה לילדים קטנים שואל את עצמו את אותן שאלות: איך אצליח להוציא את הילדים מהמסכים ולהעסיק אותם בדברים אחרים? איך אפשר לעודד אותם ליצור בחומרים, לעבוד עם הידיים ולהפעיל את היצירתיות? ואיך לבחור חומרי יצירה לילדים שיממשו את הפוטנציאל היצירתי שלהם מתוך מגוון המוצרים האינסופי שאפשר למצוא בשוק?

כדי להבין איך להעסיק את הילדים ביצירה וכיצד לבחור בחומרי היצירה המתאימים ביותר, כתבנו לכם את המדריך הבא!

חומרי יצירה רלוונטים שמעניקים השראה

בראש ובראשונה, יש לרכוש חומרי יצירה מלהיבים, מאתגרים ומעניינים. חומרי יצירה שיאפשרו גיוון, שיתנו לילדים את האפשרות לפתוח את הראש ויגלו להם עולמות חדשים הקשורים ליצירה, ויעזרו להם לבטא את עולמם הפנימי ואת הדמיון הרב והצבעוני שלהם.

בד קנבס לציור

לכן, במקום לבחור בחומרי יצירה שהם מאוד מובנים לתוך מסגרת ברורה של "מה צריך לעשות", כדאי לבחור בחומרי יצירה שיאפשרו יצירה חופשית לראות עיניהם של הילדים. מה למשל? הנה כמה חומרי יצירה לילדים שכדאי לכם לשקול: 

  • בצק לילדים: בצק צבעוני למשחק הוא חומר יצירה נהדר שיכול לתרום לילדים שלכם, שכן מעבר לזה שבצק מעסיק מאוד ילדים ומאפשר להם להשתעשע באינספור דרכים, הוא גם מממש את הפוטנציאל היצירתי שלהם. באמצעות בצק ילדים יכולים להתנסות ביצירה שהיא תלת-מימדית, לבנות מבנים וצורות ולבטא את עולמם הפנימי העשיר. חומרי יצירה נוספים שיכולים לעבוד בצורה זו הם חימר ופלסטלינה. 
  • גירים צבעוניים: גירים צבעוניים הם דרך נפלאה לפתוח את היצירתיות של הילד, והם מאפשרים לו "להשתגע" עם כל הצבעים התוססים ועם המרקם הרך והנוח לצביעה. את הגירים אפשר לצבוע בשכבות, לערבב ולמרוח, ולכן הם מאפשרים ללמוד על ערבוב בין צבעים ויצירת צבעים חדשים. גם אפשרויות כמו צבעי מים וצבעי פנדה יכולות להתאים. 
  • חומרי יצירה קטנים ומגוונים: חומרי יצירה כמו נוצות צבעוניות, מקלות ארטיק, עיניים מתגלגלות, פונפונים, כפתורים, סוגים שונים של בדים וכדומה – כל אלו הם חומרי יצירה שיאפשרו לילדים שלכם להשתמש בדמיון שלהם כדי לבנות ולהרכיב דמויות, צורות, מבנים ועוד, להתפרע עם הצבעים ועם הרעיונות שיש להם בראש וכך לממש לא מעט מהפוטנציאל היצירתי שלהם. 

חומרי יצירה נגישים לילד

מעבר לבחירה הקריטית בחומרי יצירה שהם רלוונטים ופותחים את הראש, כדאי לבחור גם בחומרים שהם נגישים לילד. כאלו שתמיד יהיו זמינים לו, והם לא יצטרכו לבקש מכם אישור או להוריד אותם מאיזה מדף גבוה. ברגע שהשראה תיפול על הילד (וכן, גם לילדים יש השראה), הוא יוכל לפנות למדף הנכון, להוציא את חומרי היצירה ולהתחיל ליצור בחופשיות. לכן, כדאי לסדר את חומרי היצירה בקופסאות מאורגנות, מסודרות ואסתטיות, שיאפשרו לילד לפנות לחומר שהוא רוצה בלי בעיה וכן גם ישמרו באופן מיטבי על חומרי היצירה לטווח הארוך.

בטיחות של חומרי היצירה

לא כל חומר יצירה מתאים לכל גיל ולכל ילד. לכן, חשוב לבחור את חומרי היצירה לפי הגיל של הילד; למשל, אם הילד נמצא עוד בגיל שהוא עלול לאכול את הפלסטלינה – עדיף לבחור בחומר יצירה אחר. העדיפו תמיד חומרים שהילדים יוכלו ליצור איתם באופן חופשי ובלי השגחה, כי כשאתם צריכים להיות צמודים אליהם כדי לוודא שהם לא מסתכנים, אתם מגבילים מאוד את היצירתיות שלהם. 

חומרי יצירה לילדים מחכים לכם עכשיו בקרביץ!

בקרביץ, רשת מובילה למוצרי יצירה לילדים, תוכלו למצוא מגוון רחב וצבעוני של חומרים ליצירה שעונים על כל הנקודות שדיברנו עליהם. אנחנו מזמינים אתכם להיכנס עכשיו לאתר, ולהזמין חומרים רלוונטיים ומעוררי יצירתיות שיגיעו עד אליכם במשלוח מהיר!