בחרו עמוד

אחד האתגרים שהגיעו עם הקורונה הוא הצורך להעסיק את הילדים שעות ארוכות, ולהימנע מהפיתוי לשים אותם מול המסכים. הדרך הכי טובה לעשות זאת, תוך כדי שאתם גם מפתחים את הדמיון שלהם ואת היכולות המוטוריות השונות, היא באמצעות יצירה לילדים!

נכון, ילדים היום מבלים זמן רב מול המסכים וקשה להעסיק אותם עם יצירות, אבל אם פותחים את הראש לכיוונים חדשים, לרעיונות חדשים ולמשחקים חדשים, אפשר לגרום לילדים להעמיק בעבודות שלהם, וגם להנות מזמן איכות משותף!

אירגנו עבורכם 5 רעיונות ליצירה עם הילדים – כל מה שאתם צריכים זה חומרי יצירה, ואתם מוכנים לצאת לדרך!

ציור בצבעים

כנראה הפעילות היצירתית הקלאסית ביותר היא לצייר ביחד! בשביל זה כל מה שאתם צריכים אלו חומרי יצירה כמו טושים וצבעים, וכמובן דפים, ויחד תוכלו לצייר מכל הבא ליד. זה יכול להיות ציור חופשי, או לחילופין תוכלו להפוך את הציור למשחק – למשל, תוכלו לכתוב רעיונות לציור על חתיכות נייר, לקפל אותן, ולהגריל בכל פעם פתק אחר, כך שעליכם לצייר את מה שכתוב על הפתק.

לוכדי שמש - רובוטים יצירה לילדים

אופציה אחרת היא ליצור ציור בהמשכים, כך שכל אחד מבני המשפחה מצייר ציור קטן, ומעביר אותו לבא אחריו שממשיך אותו.

עבודות נייר

אופציה מהממת נוספת ליצירה לילדים היא עבודות נייר, כמו למשל אוריגמי או יצירת חיות מנייר. בשביל עבודות נייר לא צריך הרבה חומרי יצירה – למעשה, ניירות צבעוניים, דבק ומספריים יעשו את העבודה. תוכלו ליצור יצירות אוריגמי יפייפיות או עבודות נייר אחרות עם הדרכות שונות מהאינטרנט.

אם תרצו להשקיע אפילו יותר, תוכלו ליצור ציפורי אוריגמי, ולאחר מכן לתלות אותם בשרשרת בחדר של הילדים, וכך ליצור יצירה שהיא גם שימושית וקישוטית לבית!

פיסול בחימר

עוד עבודה יכולה להיות פיסול בחימר, לילדים יצירתיים במיוחד. מחימר אפשר לעשות הרבה מאוד יצירות שלאחר מכן ניתן לתלות על הקיר או להציב על המדף. מעבר לזה שמדובר על פעילות מהנה, זו גם פעילות שמפתחת את היכולות המוטוריות של הילד, וכן גם מפעילה את הדמיון. מומלץ לבחור בחימר קל, שהוא חימר המתאים לילדים ומתבייש באופן טבעי.

כמו כן, ניתן גם למצוא ערכות פיסול ייעודיות ליצירת יצירות ספציפיות – כמו למשל ערכת חד קרן, וכן ערכות של חימר בצבעים.

פלסטלינה

אחד מחומרי יצירה שילדים הכי אוהבים הוא הפלסטלינה, כמובן. אפשר ליצור עם הילדים עולמות שלמים מפלסטלינה או מבצק. תוך שימוש במערוך ובשבלונות שונות אפשר ליצור חיות, בתים, כפרים, טבע ועוד ועוד.

גם במקרה הזה ניתן להיעזר באינטרנט כדי למצוא מדריכים מפורטים כיצד להכין מפלסטלינה סוגים שונים של חיות, עצמים וצורות, או לחילופין ללכת עם הדמיון וליצור ביחד כל מה שעולה על דעתכם. אין ספק שמדובר על פעילות משפחתית מגבשת, צבעונית ומהנה!

פלסטלינה אומגה 400 גרם - סגול - יצירה לילדים קרביץ

ערכות יצירתיות

מעבר לכל הרעיונות הנ"ל, תמיד ניתן לרכוש גם ערכות יצירה מוכנות שיעבירו שעות של כיף בעבודה עם הילדים. ישנן ערכות שונות המתאימות לתחביבים השונים של ילדים – למשל, ערכה להכנת תכשיטים מחרוזים, ערכה ליצירת צמידים, ערכה להכנת מנורות לילה, ערכה להכנת לוכד חלומות ועוד אופציות בלתי נגמרות עבור ילדים וילדות שאוהבים לעבוד עם הידיים וליצור יצירות שימושיות ומהנות!

לצאת מהמסכים ולהתחיל לדמיין!

לא משנה באיזו פעילות בחרתם, בקרביץ – הרשת המובילה לציוד משרדי וחומרי יצירהתמצאו חומרי יצירה מכל הסוגים והצבעים, מערכות מוכנות ועד חימר! אנחנו מספקים את כל החומרים בהזמנה ישירה עד לביתכם, ולכם רק נותר להתייעץ עם הילדים, ולבחור את הפעילויות המתאימות ביותר עבור המשפחה!