בחרו עמוד

בין אם אתם משחקים באקס בוקס, פלייסטיישן או נינטנדו סוויץ, אתם בטח מבינים כמה חשוב המסך שלכם. מסך גיימינג איכותי מאפשר לכם ליהנות מחוויה מקיפה, בלי תקיעות ובלי באגים, ומאפשר לכם להיטמע בתוך המשחק עד הסוף!

רגע לפני שאתם רוכשים מסך גיימינג חדש, חשוב להבין מהם היתרונות של המסך הזה ועל מה אסור להתפשר כשאתם בודקים את המסכים החדשים בשוק. אנחנו כאן עם כל מה שצריך לדעת!

קצב רענון

קצב הרענון מגדיר כמה פעמים המסך מציג תמונה חדשה בכל שניה, והוא מיוצג לרוב על ידי Hertz (Hz). ככל שקצב הרענון גבוה יותר, כך המסך מציג יותר פריימים פר שנייה, וכך מציג תמונה הרבה יותר חלקה בעת המשחק.

במסכים רגילים קצב הרענון הוא לרוב בסביבות ה-60Hz (כלומר, 60 פריימים בשניה), אבל מסך גיימינג יודע להתמודד עם קצב רענון הרבה יותר גבוה, של למעלה מ-100 ו-200 Hz, ולכן מאפשר לחוות חוויה מלאה ומקיפה שתכניס אתכם לתוך המשחק. כשאתם מחפשים מסך גיימינג, קצב הרענון הוא פקטור חשוב מאוד וכדאי לא להתפשר עליו!

טכנולוגיית Anti Tearing

עוד נתון חשוב במסכי גיימינג הוא שילוב של טכנולוגיית סינכרון, שמטרתה למנוע חיתוך בתמונה. החיתוך הזה יכול לקרות כאשר קצב הרענון של המסך לא בסנכרון עם המעבד הגרפי של המחשב, מה שיוצר תקלות במשחק החלק ועיוותים בתמונה. כדי לתקן את זה, יוצרו טכנולוגיות ייחודיות כמו Nvidia G-Sync או FreeSync שמטרתן לתקן את החיתוכים בתמונה – ולכן כדאי לבחור מסך המשלב את אחת הטכנולוגיות האלו. 

זמן תגובה

כשמדברים על זמן תגובה, מתכוונים לכמה זמן (במילי-שניות) עד שהפיקסל משתנה מפעיל, ללא פעיל ולפעיל שוב, או במילים אחרות, כמה זמן לוקח לפעולה שביצעתם באמצעות העכבר או המקלדת עד שהיא מופיעה על המסך. ככל שהמספר נמוך יותר, כך המוניטור מציג את הפעולות באופן מהיר יותר.

מסך גיימינג עם זמן תגובה מיטבי מאפשר לכם לראות את הפעולות שלכם כמעט בזמן אמת, ולכן מאפשר לכם להגיב במשחק באופן מהיר יותר!

זמן התגובה של המסך הוא קריטי בכמה סוגים עיקריים של משחקים, כמו למשל במשחקי לחימה, שמבוססים במידה מסוימת על זמן התגובה של הגיימרים – זמן תגובה מיטיבי יכול לאפשר לכם להגיב בדיוק בזמן לתקיפות של היריב. מומלץ לבחור מסך עם זמן תגובה של 1ms.

עיצוב ארגונומי 

הרבה פעמים מדברים על ארגונמיות בכל מה שקשור לכיסא גיימינג, עכבר ומקלדת, אך גם למסך יש אופציה ארגונומית שכדאי לכם לקחת בחשבון! מסך ארגונומי הוא מסך שניתן להתאים אישית אליכם, ויכול להתכוונן בדיוק לצרכים שלכם ושל הגוף שלכם. כך גיימרים יכולים לקבל גמישות מלאה ולמצוא את התנוחה הנוחה והבריאה שלהם תוך התאמה לצרכי המשחק, וכך למנוע כאבי גב ובעיות בצוואר.

פאנל

כתלות במשחק שאתם משחקים, לצבעים יש תפקיד חשוב מאוד, וצבעים איכותיים וחדים משפרים את חווית המשחק ומאפשרים לכם להיטמע בו. כאן נכנסת לתמונה טכנולוגיית תצוגת הפאנל של המסך. יש כמה אפשרויות נפוצות לפאנל – למשל, ישנן טכנולוגיות TN או VA, שכוללות קצב רענון גבוה אך בדרך כלל באות על חשבון הצבע. לעומת זאת, טכנולוגיית IPS מציגה ספקטרום גדול יותר של צבעים אך עם זמן תגובה פחות טוב. ככל שהצבעים איכותיים יותר הם יספקו תמונה חדה ואיכותית!

מסכי גיימינג איכותיים מחכים לכם בקרביץ!

בקרביץ קונסולות כמו אקס בוקס, פלייסטיישן ונינטנדו סוויץ, לצד ציוד גיימינג איכותי של יצרניות מובילות בעולם – מעכבר גיימינג, דרך כיסא ועד מסכי גיימינג איכותיים, במחירים משתלמים! אתם מוזמנים לגלוש באתר האינטרנט של קרביץ ולבחור את מסך הגיימינג הבא שלכם, שיגיע עד אליכם במשלוח מהיר!