בחרו עמוד

אחרי שבחרתם את קונסולת המשחק שלכם ואת כסא הגיימינג המנצח, יש עוד פרמטר שאסור לשכוח: הבקר. כדי לזכות לחוויית משחק אולטימטיבית, צריך ג'ויסטיק אמין, נוח, בעל תגובה מהירה, שיאפשר לכם לממש את מלוא פוטנציאל המשחק.

יש כמה קריטריונים חשובים שצריך לתת עליהם את הדעת כשבוחרים שלטים לגיימינג – ואנחנו כאן עם המדריך המלא לבחירה הנכונה.

נוחות


אם אתם גיימרים אמתיים, סביר להניח כי שלטי ג'ויסטיק יישבו ביד שלכם לא מעט שעות במהלך היום. לכן, חשוב שהבקר שאתם בוחרים בו נוח לכם. חשוב לבחור בבקר עם אחיזה נוחה, כזו שנותרת יציבה גם אם אתם מזיעים בידיים.

כמו כן, כדאי להסתכל על העיצוב של השלט, להחזיק אותו ולבדוק כיצד הוא מרגיש לאצבעות שלכם. אם הידיים שלכם גדולות או קטנות מהממוצע, כדאי לקחת גם את זה בחשבון ולבחור בשלט המתאים לכם. ככל שהוא יהיה נוח יותר, כך חוויית המשחק תהיה טובה יותר וכן גם השלט יהיה בריא יותר לפרקי כף היד, ולא תסבלו מכאבים מיותרים.

עמידות


אתם רוצים לבחור בשלטים איכותיים ועמידים ולא זולים ופשוטים, ויש לכך סיבה טובה מאוד: גיימינג בדרך כלל מביא לסף רגשות גבוה מאוד, וסביר להניח שבמהלך המשחקים האינטנסיביים אתם תרגישו כל כך מוטמעים בתוך חוויית המשחק, ויש סיכוי לא רע שמרוב לחץ או התרגשות השלט ייפול לכם מהיד. ואם נהייה כנים, יכול להיות שזה קורה לא פעם ולא פעמיים במהלך היום. לכן, אתם רוצים לבחור בשלטים עמידים וחזקים, כאלו שיוכלו לעמוד גם בפני נפילות (או אפילו זריקות מכוונות, אם הפסדתם בדקה ה-90…).

התאמה


שלטי ג'ויסטיק יכולים להתממשק לקונסולות משחק, מחשבים ובמקרים מסוימים אפילו לטאבלטים או מכשירים סלולריים. חשוב לוודא מראש שהבקר שאתם רוכשים מתאים לסוג המכשיר בו אתם רוצים לשחק – כלומר, יכול להיות שהבקר מתאים לפלייסטיישן אך לא מתאים למחשב; אם אתם רוצים לשחק על כמה מכשירים באמצעות הג'ויסטיק, חשוב לוודא שהבקר שאתם בוחרים אכן מתממשק לכולם וכן שהוא בעל חיבור המתאים לכל אחד מהם.

הרבה פעמים יכול לקרות מצב שהבקר מתממשק, אך הוא לא מספק את חוויית המשחק לה ציפיתם (למשל, מגיב לאט מדי), שכן הוא לא באמת מתאים לקונסולה שיש ברשותכם. לכן, חשוב לקרוא את האותיות הקטנות ולוודא שהוא מתאים לכם! אם אתם משחקים בקונסולה אחת בלבד, הרבה פעמים כדאי לרכוש את הבקר הרשמי שלה.

חוטי או אלחוטי


כשבוחרים בג'ויסטיק בדרך כלל יש בחירה בין שתי אופציות: ג'ויסטיק אלחוטי שמתממשק באמצעות בלוטת', או חוטי שמתחבר בכבל למכשיר. היום הבלוטות' השתפר פלאים, והוא הבחירה העיקרית של רוב הגיימרים, שלא רוצים להיות כבולים (תרתי משמע) ומעדיפים שלט שהולך איתם לכל מקום.

ובכל זאת, יש גיימרים שמעדיפים שלטים חוטיים, שכן גם להם יש כמה יתרונות – למשל, זמן תגובה מהיר יותר מאחיהם האלחוטיים, וכן העובדה שלא צריך לדאוג מפני סוללה שהולכת להיגמר בדיוק ברגע הקריטי במשחק. בנוסף, בקר חוטי יעלה בדרך כלל פחות. כאמור, לכל גיימר יש את ההעדפה שלו, אבל זה ללא ספק פרמטר שצריך לקחת בחשבון כשבוחרים שלט.

ג'ויסטיקים מובילים מחכים לכם עכשיו בקרביץ


אם אתם מחפשים בקר חדש לקונסולה שלכם, בקרביץ תוכלו למצוא מגוון ג'ויסטיקים נרחב שיתאימו לכל סוגי הקונסולות העיקריות. אנחנו מזמינים אתכם לבדוק את השלטים בקרביץ, ולמצוא את זה המתאים ביותר לכם ולצרכים שלכם כדי לממש את מלוא חווית המשחק! כל השלטים יגיעו עד אליכם במשלוח מהיר ובתשלום מאובטח.