בחרו עמוד

אם החלטתם שאתם רוצים לפתח תחביב יצירתי חדש, ציור הוא ללא ספק אחד התחביבים המדהימים ביותר. לציור יש תועלות מדהימות לנפש, במיוחד בתקופה בה אנחנו נמצאים לא מעט בבית בגלל הקורונה, והוא משפר את היצירתיות, מפיג מתחים, משפר את הזיכרון וכן מאפשר מקום לשחרר את הרגשות שלנו!

אם אתם ציירים מתחילים, 5 הטיפים הבאים יעזרו לכם להתחיל – מבחירה בחומרי יצירה ועד מציאת רעיונות! 

סוג צבעים

הדבר הראשון שצריך לבחור כשמתחילים לעסוק ביצירה הוא סוג הצבע. לכל סוג צבע יש את היתרונות שלו: 

  • צבע שמן – צבע שמן נחשב לצבע איכותי ופופולרי במיוחד, ויש לו יתרונות רבים. הוא מתייבש לאט, ולכן מאפשר זמן עבודה רחב ואפשרות לערבב בקלות בין הצבעים. אחרי שהוא מתייבש ניתן לצייר עליו מבלי "להפריע" לשכבות התחתונות. כמו כן, הוא עשיר ומאפשר שימוש בצבעים עמוקים ואינטנסיביים. לבסוף, הוא נחשב לצבע קלאסי, שהיה בשימוש על ידי הציירים הטובים ביותר. 
  • צבע אקריליק – מעבר לצבע שמן, ניתן לבחור גם בצבעי אקריליק. אקריליק מתייבש מהר מאוד, הוא חסין למים ועובד טוב עם דבק (ולכן מתאים לקולאז'ים). 
  • צבעי מים – קל מאוד להשתמש בצבעי מים ולשטוף את המברשות לאחר השימוש. החיסרון הוא שמדובר על צבעים שקופים מאוד, וקשה לדעת איך הם יראו אחרי שיתייבשו. 

סוג נייר

סוג הנייר או הקנבס תלוי בסוג העבודה שאתם יוצרים. אם אתם מעוניינים בעיקר ברישום ואיור, עדיף לבחור בנייר שהוא יבש וקשיח. לעומת זאת, אם אתם בעניין של צביעה, כמו שימוש בצבע שמן, מומלץ לבחור בקנבס שהוא בעל טקסטורה חלקה ומאפשר יישום של שכבות דקות של צבע עד שמתקבל מרקם עשיר. 

חומרי יצירה כמו בדי קנבס הם חומרים מגוונים וגמישים שמגיעים בצורות וגדלים שונים. ניתן למצוא קנבסים ברולים, קנבסים שמתוחים על עץ ועוד. חשבו מה הציור שאתם רוצים לצייר, ולפי זה בחרו את הנייר או הקנווס המתאים. 

האם צריך כן ציור?

הרבה ציירים מתחילים שואלים את עצמם האם הם צריכים להיעזר בכן ציור כדי לצייר. אז התשובה היא – לא בהכרח. אם אתם מתכננים לצייר ציורים גדולים במיוחד, כן ציור ללא ספק יכול להיות שימושי מאוד. לעומת זאת, אם אתם מתכננים לצייר ציורים קטנים יותר בתור התחלה, תוכלו להסתפק גם בשולחן. שימו לב כי לכני ציור יש יתרונות נוספים – קל יותר לראות את הציור מהזווית הנכונה, ישנו חופש תנועה רחב יותר וכן גם ניתן לעבוד ביציבה בריאה יותר לגוף מבלי להישען על השולחן.

איך מקבלים רעיונות ליצירה?

אחד הקשיים בציור הוא מציאת השראה. הרבה פעמים תמצאו את עצמכם עומדים מול הקנבס הריק, בלי לדעת איך להתחיל. נסו להסתכל סביבכם – לצייר את הנוף מהחלון, חדרים, חיות, דיוקנים או חפצים –  וכן גם תוכלו לנסות ולשחזר יצירות קיימות. ניתן לקבל השראה גם מסרטים, ספרים, שיטוט ברחוב ועוד. תמיד טוב לגוון את הרעיונות שלכם ולא לצייר כל פעם את אותו הדבר!

נסו להתמיד

כדי לא לוותר מהר על התחום החדש שלכם, חשוב מאוד להתמיד. נסו לצייר באופן יומיומי או לפחות שבועי. תוכלו לקחת על עצמכם פרוייקטים, ללמוד כל פעם תחום אחר של יצירה (בין אם בשיעורים פרונטליים, קבוצתיים או אישיים, או אפילו באינטרנט). ההתמדה תעזור לכם להשתפר, ללמוד דברים חדשים ולהפוך טובים יותר.

חומרי יצירה לציור מחכים לכם עכשיו בקרביץ!

בקרביץ, הרשת המוכרת והאהובה בישראל לחומרי יצירה, מחכה לכם מגוון עשיר של מוצרי יצירה וצבע שמן לציור וצביעה. היכנסו עכשיו לקטלוג של קרביץ, ומצאו את המוצרים המתאימים שיגיעו עד אליכם במשלוח מהיר!