בחרו עמוד

צבעי פסטל הם צבעים נהדרים ליצירה ולאומנות. הם עשויים מפיגמנטים חזקים, הם קלים למריחה וערבוב, מגיעים בצבעים עמוקים ועשירים והם יוצרים טקסטורת משי נהדרת. ניתן לעבוד איתם הן על ניירות והן על בדים והם מתאימים גם למתחילים, גם למתקדמים, גם למבוגרים וגם לילדים! 

ישנם הרבה סוגים של צבעי פסטל וצריך לדעת איך לבחור את אלו המתאימים לכם ביותר. הטיפים הבאים יעזרו לכם במשימה!

  1. סוג הפסטל – יש סוגים שונים של צבעי פסטל. הסוג הפופולרי ביותר הוא פסטל רך, פסטל שנמצא בשימוש בעולם האומנות כבר למעלה מ-200 שנה. מדובר על מקלות פסטל רכים ועבים שמגיעים במגוון צבעים וניתנים לערבוב. סוג נוסף הוא גירי פסטל, גירים קשים יותר המיועדים לגימור ולעבודה דקה, וכן עפרונות פסטל, עפרונות עבים שלא מיועדים לערבוב צבעים. 
  1. עבה או דק – כשבוחרים בצבעי פסטל ניתן לבחור צבעים עבים או דקים. הבחירה תלויה בכם ובצרכים שלכם – פסטלים עבים מתאימה לצביעה גסה ומהירה של חלקים גדולים בציור; לעומת זאת, פסטלים דקים יכולים להתאים לצביעה של קווים דקים ועדינים מבלי לצאת מהקווים. לעתים יש צורך גם בצבעים עבים וגם בצבעים דקים, כך שתוכלו להתאים את הפסטל לצרכים השונים של הצירה.
  1. חומר – צבעי פסטל משתנים זה מזה גם בחומר ממנו הם עשויים, החומר שמקבע את הפיגמנט. צבעי פסטל עשויים שעווה, למשל, הם קשים וזולים יותר, עמידים וקלים לשימוש, אך הגוונים שלהם לא זוהרים וחיים. צבעי פסטל עשויים שמן, לעומת זאת, מאפשרים להנות מצבעים עשירים ומטקסטורה רכה וקרמית, קלה לערבוב וליצירת שכבות וצללים.  
  1. פסטל ג'ל – כדאי להכיר גם פסטל ג'ל, שהוא טוש רך עשוי שמן המגיע בצבעים זוהרים. כשהצבעים מתייבשים, ניתן לערבב בין הגוונים כמו בפסטלים רכים. באמצעות פסטל ג'ל ניתן לצבוע בקלות אזורים גדולים במהירות. הוא מתאים מאוד לילדים ומאפשר חוויית צביעה קלילה וכיפית בלי הרבה מאמץ.

מהם חומרי היצירה המתאימים ביותר לילדים שלנו?>>>

  1. עמידות – אחד היתרונות הגדולים של צבעי פסטל הוא העמידות שלהם. פסטלים איכותיים יכולים להחזיק לנצח (או עד שאתם גומרים אותם), כך שאתם לא צריכים לדאוג שהתוקף שלהם יפוג או שהם יפסיקו לעבוד ולהפיק צבע.
  1. צבע – שאלה נפוצה היא האם לבחור בערכה עם עשרות צבעים או שכמה צבעים בודדים יספיקו? גם כאן, זה תלוי בכם. ניתן לערבב בקלות בין צבעי הפסטל וכך ליצור עוד ועוד גוונים. לכן, כמה צבעים בודדים יכולים להספיק לכם; מצד שני, מגוון גדול של צבעים יכול להיות נוח ומהיר יותר לעבודה, שכן לא תצטרכו לבזבז זמן על ערבוב.
  1. מתחילים מול מנוסים – הבחירה בסוג הפסטל קשורה גם לרמת הניסיון שלכם. צבעי פסטל רכים מומלצים למתחילים. באמצעות צבעים רכים ניתן לנסות טכניקות חדשות, להשתעשע עם הגוונים, לערבב ביניהם ולהבין איך החומר הזה עובד. מנוסים יכולים לחתור לעבר סוגים נוספים, כמו גירים או עפרונות.
  1. מחיר – טווח המחירים של צבעי פסטל נע בין כמה שקלים בודדים ועד כמה עשרות שקלים. המחיר משתנה כתלות בכמות הצבעים בערכה, המותג, האיכות, החומר ממנו הם עשויים וכדומה. 
  1. מטרה – לבסוף, כשאתם בוחרים בצבעי פסטל, עליכם לחשוב מה המטרה שלכם. האם אתם מחפשים צבעי פסטל לילדים ולבני נוער לצרכי בית הספר, שיעורי בית או יצירה בשעות הפנאי? האם אתם מחפשים צבעי פסטל עבורכם, לצרכי אמנות, בין אם כתחביב או כמקצוע? עליכם להתאים בין סוג הצבע למטרת היצירה.

צבעי פסטל מחכים לכם בקרביץ

באתר של קרביץ, רשת חומרי היצירה המוכרת והאהובה בישראל, תוכלו למצוא מגוון ענק ועשיר של צבעי פסטל מכל הסוגים ולכל השימושים. אנחנו מזמינים אתכם להיכנס לקטלוג ולבחור את המוצרים שיגיעו עד אליכם במשלוח מהיר!