בחרו עמוד

אם אתם מוצאים את עצמכם מחליפים בעסק שלכם טונר למדפסת בתדירות גבוהה מאוד יכול להיות שאתם פשוט לא בוחרים נכון את הטונר שלכם!

לבחירה בטונר הנכון יש חשיבות אדירה לגובה ההוצאות שלכם, ולכן, אם אתם רוצים להוזיל את הוצאות ההדפסה, זה הזמן להכיר לעומק את עולם הטונרים, ואיך לרכוש את הטונר שיוזיל לכם את ההוצאות. המדריך שלפניכם עונה על 4 שאלות נפוצות לגבי טונר למדפסת וכיצד נבחר את הטונר המתאים לנו.

שאלה ראשונה: מה בכלל ההבדל בין טונר לבין ראשי דיו למדפסת?

נתחיל עם אחת השאלות הכי נפוצות בעולם הזה – ההבדל המהותי בין טונר מקורי למדפסת לראש דיו. טונר מותאם למדפסות לייזר; מדפסות לייזר הן מדפסות מהירות יותר לצרכים של משרד שמייצר הדפסות על בסיס קבוע.

טונר מכיל אבקת טונר, שהופכת לטקסט או גרפיקה על הדף דרך תהליך החום של ההדפסה. טונר למדפסת לייזר יכול להדפיס רק בשחור ולבן, והוא מחזיק מעמד לטווח ארוך יותר מאשר דיו. ראשי דיו, לעומת זאת, נועדו לעבודה עם מדפסות של הזרקת דיו.

ראש דיו יכול להיות זול יותר מטונר לייזר, אך ברוב המקרים הוא בעל תוקף קצר יותר ומספיק לפחות דפים בהדפסה.

שאלה שנייה: רגע, מה ההבדל בין מדפסת לייזר למדפסת הזרקת דיו? האם לכל סוג מדפסת נדרש טונר?

הבחירה בין מדפסת לייזר לבין מדפסת דיו (ובהתאם לכך, הבחירה בטונרים המותאמים), תלויה לחלוטין בכם ובצרכים של העסק שלכם.

מדפסות דיו הן לרוב יותר זולות, אך יכולות להיות יקרות יותר בכל מה שקשור לתפעול שלהן וכן התחלופה של הדיו. אם אתם לא מדפיסים לעתים קרובות, זו יכולה להיות בחירה טובה עבורכם.

אם אתם מתייחסים להוצאות פר עמוד, מדפסות לייזר הן הרבה יותר זולות ממדפסות דיו; מדפסות לייזר מתאימות מאוד למשרדים עסוקים, כשעובדים רבים מדפיסים בתדירות גבוהה מסמכים בשחור-לבן.

כמו כן, המחסניות של הטונר גדולות יותר ולכן התחלופה נמוכה יותר.

שאלה שלישית: איך אנחנו בוחרים את הטונר הנכון?

כדי לענות על השאלה איזה טונר כדאי לקנות, חשוב לקחת בחשבון כמה פרמטרים: הדגם של המדפסת, והתאמה של הטונר לדגם (למשל, התאמה של גודל הטונר למדפסת); התפוקה של הטונר (לרוב, אריזת הטונר תכלול את מספר העמודים המוערך למחסנית); וכן האם יש אחריות על הטונר. כמו כן, חשוב לדעת לבחור טונר מקורי!

שאלה רביעית: מה כדאי – טונר חלופי או מקורי?

התשובה היא חד משמעית – יש לרכוש רק טונר מקורי של היצרנית. טונרים מקוריים הם מותאמים באופן ספציפי למדפסת, ומעבר לזה שהם מציעים איכות גבוהה יותר של הדפסה (שכן טונר מקורי עושה שימוש בדיו על בסיס שמן), הם גם בטיחותיים יותר למדפסת, שכן הם יוצרו במיוחד עבורה.

כדי לזהות טונר מקורי, יש לחפש את האותיות OEM (Original Equipment Manufacturer) על גבי אריזת הטונר.

טונרים חלופיים במחיר מוזל שנוצרו על ידי צד שלישי הם בדרך כלל טונרים שאיכותם נמוכה יותר. כמו כן, הם עלולים לגרום נזק למדפסת, וכן היצרניות לא יקחו אחריות על תקלות במדפסות בהן נעשה שימוש בטונר חליפי, משהו שחשוב לקחת בחשבון.

טונרים מקוריים איכותיים מחכים לכם באתר של קרביץ!

כמו שאפשר לראות, הבחירה בטונר למדפסת היא בחירה הרבה יותר משמעותית ממה שאולי נראה, ויש לה השפעה על איכות ההדפסה, על ההוצאות הכלליות וכן גם על אורך חיי המדפסת שלכם!

בקרביץ מדפסות וציוד משרדי, כולל טונרים מקוריים של יצרניות מוכרות, מדפסות ומדפסות לייזר, נייר למדפסת, ראשי דיו מקוריים ועוד! בקרביץ תוכלו לרכוש ישירות מהאתר את הטונר המתאים לכם שיגיע עד אליכם במשלוח מהיר, וכן להנות מעולם שלם של מוצרים משלימים למדפסות.