בחרו עמוד

אחד האתגרים הגדולים ביותר של העידן המודרני-הטכנולוגי בו אנחנו חיים הוא אופי העבודה שלנו.

כיום, רבים מאיתנו עובדים במשרד, יושבים שעות ארוכות מול המחשב, מאמצים את העיניים, פוגעים בגב ובצוואר, ובקיצור – פוגעים בבריאות שלנו באופן שלעתים יכול להיות בלתי הפיך.

זה לא משנה באיזו דרגה אתם עובדים או באיזו תעשייה – בין אם כעורכי דין, מתכנים בחברת הייטק גדולה או מעצבים גרפיים שעובדים במתכונת של פרילנסר – סביר להניח שאתם יושבים מול המסך המון, ובלי הרבה הפסקה.

אז איך בכל זאת שומרים על הבריאות גם כשחייבים לשבת מול המסך? אנחנו כאן עם כמה טיפים חשובים מאוד, וציוד משרדי שאתם חייבים לקחת בחשבון כדי לשמור על הבריאות!

כסא משרד נוח לישיבה – ואיך בכלל יושבים?

כשמדברים על ציוד משרדי לא מדברים רק על דפים ועטים, אלא גם על ריהוט משרדי – כמו כסא. לכיסא יש השפעה מכרעת על מצב הגב שלכם, ולכן חשוב מאוד לבחור בכסא איכותי, ארגונומי, שמתאים לגוף שלכם ומספק את התמיכה המקסימלית לעמוד השדרה ולצוואר.

אבל שימו לב – התפקיד של הכסא לא נגמר פה. גם אם קניתם את הכסא היקר והאיכותי ביותר, עליכם לדעת איך לשבת עליו!

כיסא אקסנט דמוי עור שחור

איך יושבים נכון? הנה כמה טיפים חשובים:

  1. שבו בגב זקוף – אל תרכנו לכיוון המחשב, מה שעלול לגרום להתכווצויות ולחץ על החוליות.
  2. הניחו את הרגליים על הדום – שימו לב שהרגליים לא תלויות באוויר, אלא נחות ביציבות על הדום, הברכיים מונחות בעדינות.
  3. תמיכה בגב התחתון – אם נוצר רווח בין הגב התחתון לבין הכיסא, ולא ניתן לכוונן את הכיסא בהתאם, הניחו כרית וכך תמנעו את הרווח שעלול לגרום גם הוא לכאבים.

שמרו על העיניים

לא רק הגב, אלא גם העיניים, נמצאות ב"סכנה" בעקבות אורח החיים המודרני. כדי לשמור על העיניים ככל האפשר, השתדלו לעבוד מול מסך גדול ככל האפשר ואיכותי, וכן מקמו את המסך במרחק של כ-60 ס"מ מהעיניים, בזווית מעט נמוכה מהעיניים (בערך 10-20 מעלות פחות).

דאגו גם לתאורה טובה ומאירה, ומקמו אותה מעל הראש או ביניכם לבין המסך, כך שהתאורה לא תסנוור אתכם.

מקלדת ארגונומית

מי שעוד נמצא בסכנה הוא הידיים שלנו, בדגש על פרק כף היד והאצבעות, בעקבות השימוש במקלדת שיכול לגרום לדלקות וכאבים. הרבה פעמים אנחנו מפעילים הרבה יותר מדי כוח כשאנחנו משתמשים במקלדת וחשוב להיות מודעים לזה ולנסות להקליד בצורה יותר עדינה, וכן לא להניח את פרק כף היד על השולחן בזמן שאנחנו מקלידים (אלא להשאירה באוויר).

כמו כן, כשאתם רוכשים ציוד משרדי, כדאי לבחור במקלדת ארגונומית, מקלדת נוחה יותר לעבודה, שמטרתה לשמור על שורש כף היד.

חבילת גיימינג- עכבר, אוזניות ומקלדת Razer

עכבר מותאם ליד

בהמשך לסעיף הקודם, גם השימוש בעכבר יכול לגרום לבעיות בפרקים ולדלקות, בעיקר כשאנחנו מקליקים על העכבר ויוצרים עומס על השרירים.

בדיוק בגלל זה, מומלץ להוסיף לרשימת ציוד משרדי גם עכבר ארגונומי, שמותאם בדיוק לעיצוב כף היד שלכם ויאפשר לכם לשמור עליה בעת העבודה. תחילה יהיה לכם מוזר להשתמש בעכבר שכזה – שכן הוא מעוצב אחרת – אך במהרה תרגישו איך הכאבים ביד עוברים!

ציוד משרדי שיעזור לכם לשמור על הבריאות שלכם!

כדי לשמור על בריאות הפרקים, הגב, העיניים, כדאי לבחור בציוד משרדי ארגונומי ותומך, ששם את הבריאות בראש סדר העדיפויות. בקרביץ ציוד משרדי לעסקים – הכולל גם כסאות, מחשבים, ועזרים ארגונומיים – שיעזור לכם לשמור על הבריאות גם אחרי שעות ארוכות מול המסך!

מחפשים ציוד משרדי שישמור לכם על הבריאות? הכנסו לאתר קרביץ והתחילו לבחור!